Napędy elektryczne BOSCH w Ameryce Północnej

Wyświetlacz BOSCHJedną z najbardziej interesujących technologii BOSCH sprowadzanej do Ameryki Północnej jest system do rowerów elektrycznych. Bosch nie produkuje rowerów, ale sprzedaje jednostki napędu, zasilacze, ładowarki i kontrolery Intuvia. Jest używany przez ponad 50 producentów rowerowych w Europie, a w Ameryce pojawi się na wiosnę 2014 w rowerach wykonanych przez BH Bike, Cannondale, Currie Technologies.

W przeciwieństwie do większości dotychczasowych rowerów o napędzie elektrycznym w Ameryce Północnej, system Bosch nie zastępuje pedałowania podczas jazdy, lecz go tylko wspomaga umożliwiając przejechanie trasy z mniejszym wysiłkiem wymaganym do kręcenia korbą.

Zastanawiające jest czy takie rodzaje wspomagań przyjmą się w Ameryce Północnej, ponieważ w tamtych rejonach nie istnieje prawo uznające pojazd za rower elektryczny tylko do prędkości wspomagania 25/45 km/h.

Napędy przeznaczone na rynek amerykański mają 300 lub 400 Watt mocy, a silnik będzie rozpędzany do prędkości 15 mil na godzinę w czterech trybach: Eco, Turystyczny, Sport oraz Turbo.

Gości na tej podstronie: 42

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>