5 najszybszych rowerów elektrycznych

Najszybszy rower na świecie

Wbrew powszechnej opinii, najszybsze rowery elektryczne na świecie zostały zbudowane w garażach, a nie w warsztatach fabrycznych. Powodem są limity…

Firmy produkujące rowery elektryczne nie są zainteresowane tworzeniem nielegalnych, szybkich rowerów elektrycznych z powodu odpowiedzialności europejskich limitów. W USA limity są mniej rygorystyczne, dlatego tam producenci rowerów elektrycznych mogą sobie pozwolić na większe prędkości swoich maszyn. Niejednokrotnie, także na łamach naszego serwisu, można było przeczytać artykuły oparte na informacjach od producenta, które zaczynały się słowami: „najszybszy na świecie rower elektryczny”.

Dziś prezentujemy 5 najszybszych rowerów elektrycznych, zbudowanych w garażach fascynatów. Choć oficjalnie napędy rowerów elektrycznych mogą mieć moc maksymalnie 250W, niektóre rowery na tej liście są wyposażone w napędy o mocy… 100.000 watów! Każdy z tych rowerów mógłby konkurować z samochodami.

Nr 5 – Zombiess Hubzilla 94km/h

Rower elektryczny Zombiess Hubzilla
Zombiess jest producentem, który wprowadził na rynek ponadgabarytowe piasty silnika, zaprojektowane dla dużych chińskich skuterów elektrycznych. Jak widać, budowniczy potrafił dostować je do swojego roweru i jest dumnym posiadaczem roweru elektrycznego. Silniki Hubzilla są bardzo szerokie i potrzebują specjalnie wbudowanych, bardzo szerokich klatek. Zombiess udało się uzyskać 94 km/h. W filmiku na youtube możemy oglądać jego wyczyny.

Nr 4 – Motomoto Santa Cruz 106km/h

Rower elektryczny Motomoto Santa Cruz
Zbudowany w domowym garażu Motomoto Santa Cruz jest to rower elektryczny typu downhill. Cały rower wraz z systemem zasilania waży tylko 27kg. Posiada silnik Astro, który ma moc 8000 watów. Dziesięć koni mechanicznych na lekkim rowerze jest to strasznie dużo, co widać gdy ten rower elektryczny zjeżdża w dół wzgórza z prędkością 106km/h.

Nr 3 – Dr Bass Giant 106km/h

Rower elektryczny Dr Bass Giant
Kanadyjska firma „Dr Bass” jest uważana za jednego z pionierów w budowaniu napędów w piaście. Silnik w przedstawianym rowerze elektrycznym to Crystalyte 5304, ten sam, który stosuje się w bombowcach typu Stealth. Bateria roweru używa 100-V i daje oszałamiającą moc 15.000 watów (tyle co 20-konny pojazd). Dr Bass posiadał jedyny oficjalny rekord świata rowerów elektrycznych w prędkości: 93km/h. Do momenu, aż PG-Bikes zbudował rower, który ustanowił nowy rekord: 100km/h rowerem elektrycznym!. Jak widać na filmie, zbudowany przez fana rowerów elektrycznych Dr Bass świetnie daje sobie radę.

Nr 2 – Farfle 115km/h

Rower elektryczny Farfle
Rower elektryczny Farfle posiada dwa silniki w piaście, co sprawiło, że model znalazł się na drugim miejscu w rankingu najszybszych rowerów elektrycznych na świecie. Rower może osiągać maksymalną prędkość 115km/h i jest używany w podmiejskich warunkach. Jego producent zapewnia, że będzie nadal badał, testował i weryfikował wytrzymałość jego dzieła. Na załączonym wideo widać, jak rower radzi sobie na co dzień.

Nr 1 – Liveforphysics „rower śmierci” 128km/h

Rower elektryczny Liveforphysics
Liveforphysics posiada magiczną kombinację masywnych, osiowych silników przeznaczonych do motocykli, elektronicznych regulatorów SEVCON i Nano-Tech – przypiętych na niestandardowo zbudowanej ramie bez zawieszenia. Ciężar roweru wynosi niecałe 46 kilogramów, a jego silnik ma moc 100.000 watów. Rower elektryczny Liveforphysics odniósł wiele zwycięstw w wyścigach. Jego posiadaczem jest jeden z najbardziej wpływowych ludzi w świecie rowerów elektrycznych. Jak sam mówi, jeździ swoją bestią po mieście przestrzegająć zasad kodeksu drogowego. Warto obejrzeć film z udziałem tego roweru, w którym prowadzący był blisko tragedii.

Gości na tej podstronie: 36 643

2 Komentarzy

  1. Błażej

    Akurat składa się tak że mam tak samo wyrywczy rower jak ten nr1 tylko właściciel (ojciec) na nim złamał ręke więc ma przyśpieszenie i jest lepiej wykonany, aktualnie są montowane dwa dodadkowe akumulatory 😉

    Odpowiedz
  2. Łukasz

    Jo jo jo a mi opel nie rdzewieje

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *