Poznaj nowości Shimano 2019

Shimano Steps to napęd, który wszedł na rynek z dużym opóźnieniem w stosunku do swoich konkurentów, jednak bardzo szybko zdobywa rynek. Z pewnością dzieje się tak dzięki sile marketingowej Shimano ale również dzięki cechom użytkowym. Shimano to napęd o neutralnym charakterze, cichy i sprawiający niewiele problemów serwisowych. Wydaje się, że jedynie Shimano może zagrozić napędom Bosch, który jest obecnie liderem rynku. Wyraźnie zauważyć można, że oba napędy dominują w ofertach producentów na rok 2019.

Steps E7000

Lekki, w pełni zintegrowany zespół napędowy wykorzystujący sprawdzoną technologię Shimano daje pewność i stabilność w każdym terenie.
Zespół napędowy Shimano oferuje:
– Lekki zespół napędowy o zwiększonej responsywności (szybkości reakcji zwrotnej)
– Niski profil przystosowany do jazdy w terenie
– Dostępne wielkości zębatek: 34T lub 38T (10 lub 11 przełożeń), linia łańcucha 50 mm i 53 mm
– Dostępne długości ramion korby: 165 mm, 170 mm, 175 mm
– Szerokość piasty (O.L.D.): 135 mm

Shimano-steps-e7000

Zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna konstrukcja napędu E7000 jest oparta na lekkim i kompaktowym systemie e-MTB (E8000). Dzięki niewielkim wymiarom oraz możliwości instalacji na ramie o typowej geometrii MTB, prawie nie zauważysz różnicy w porównaniu ze zwykłym rowerem górskim. Trwała osłona zabezpieczająca silnik została zaprojektowana z myślą o wymogach jazdy terenowej, dzięki czemu można śmiało przejeżdżać przez skały i korzenie. Pełna kontrola i płynna jazda.

Co oferuje napęd Shimano?

– Bardzo niska masa wynosząca tylko 2,8 kg pozwala na precyzyjną kontrolę nad rowerem
– Kompaktowy zespół napędowy o zwiększonym prześwicie pozwala na pedałowanie w naturalny sposób
– W pełni konfigurowalny, łatwy w obsłudze i niemal bezgłośny system wspomagania o płynnym działaniu to ciche ale solidne wsparcie dla kierowcy
– Wąski rozstaw korb (Q factor) pozwala na naturalne pedałowanie zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym wspomaganiu
– Wysoka sztywność zapewnia skuteczne przeniesienie mocy
– Bardzo wysoka trwałość i odporność na zabłocenie zapewniają niezawodność niezależnie od warunków pogodowych

Shimano-steps-e7000

Zmiana wspomagania

Ergonomiczny, regulowany układ nowych przycisków sterujących sprawi, że zawsze zapanujesz nad sytuacją. Wygodna i intuicyjna zmiana ustawień wspomagania i przełożeń ułatwia kontrolę nad pojazdem.
Lewy przełącznik służy do zmiany trybu wspomagania (Off – Eco – Trail – Boost – Power Walk Assist).
Prawy przełącznik służy do zmiany przełożeń (również Di2)
Tryby wspomagania – wybierz pomiędzy wysokim, średnim i niskim poziomem wspomagania:
Boost: Pełne wspomaganie, które zapewni maksymalną moc i sprawi, że będziesz podjeżdżać jak zawodowiec.
Trail: Intuicyjne, płynne, stopniowe wspomaganie ułatwiające jazdę w trudnym terenie. Automatycznie ustawia poziom wspomagania w oparciu o nacisk na pedały.
Eco: Pewne wsparcie podczas długich ekspedycji.
Power Walk Assist: Łatwo aktywowany tryb, który w razie konieczności wspomaga prowadzenie roweru.
Dla rowerów wyposażonych w system Di2 dostępny jest dodatkowy opcjonalny przełącznik zmiany przełożeń.

Shimano-steps-e7000

Wyświetlacz

Lekki, niskoprofilowy wyświetlacz zaprojektowany z myślą o jeździe w terenie. Wyświetla wszystkie niezbędne funkcje. Możesz także połączyć go bezprzewodowo ze smartfonem lub innym urządzeniem zewnętrznym.
– Bluetooth LE
– Czarno-biały wyświetlacz LCD o przekątnej 4 cm (1,39 cala) z uchwytem do montażu na kierownicy
– Wyświetla bieżącą godzinę, wybrany tryb wspomagania, poziom naładowania akumulatora, prędkość, wskaźnik przełożenia (tylko Di2), przebytą odległość, łączny dystans, szacowany zasięg, kadencję oraz komunikaty o ewentualnych błędach
– Niska masa ułatwia prowadzenie
– Niski profil umożliwia jazdę w trudnym terenie
– Kompatybilny z komponentami systemu SHIMANO STEPS
– Zdalnie konfigurowane preferencje za pomocą smartfonu lub tabletu dzięki aplikacji E-TUBE

Shimano-steps-e7000

Akumulator

Ultrawytrzymały akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności zaprojektowany z myślą o jeździe po bezdrożach.
– Wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy zapewnia wspomaganie nawet podczas długich wojaży
– 1000 cykli ładowania bez znaczącej utraty mocy
– Krótki czas ładowania pozwala na częste podróże
– Akumulator o pojemności 504 Wh lub 418 Wh do montażu wewnętrznego lub zewnętrznego zależnie od marki/modelu roweru
– Krótki czas ładowania (przy użyciu ładowarki EC-E6000) akumulatora 504 Wh: 80% w 2,5 godziny, od 0 do 100% w 5 godzin
– Krótki czas ładowania (przy użyciu ładowarki EC-E6000) akumulatora 418 Wh: 80% w 2 godziny, od 0 do 100% w 4 godzin

shimano-akumulator

Na pierwszy rzut oka nowy silnik Shimano E7000 może nie wyglądać tak ekscytująco – w końcu jest to odchudzona wersja E8000. Mimo to większość użytkowników uzna wydajność za więcej niż wystarczającą. Komponenty zapewniają wiele swobody dzięki konfiguracji jednostek sterujących. Shimano daje klientom wybór i większą elastyczność dla producentów – niektórzy producenci rowerów ogłosili już, że połączą nowe przełączniki z silnikiem E8000.

Shimano-steps-e7000

Steps E5000

SHIMANO ma przyjemność zaprezentować swój najoszczędniejszy, a zarazem najlżejszy układ dla rowerów elektrycznych. Seria SHIMANO STEPS E5000 City/Comfort powstała z myślą o niezawodnym wspomaganiu miejskich dojazdówj. Niewielka, inteligentna i subtelna konstrukcja pozwala na prowadzenie e-bike’a jak zwykłego roweru, a jednocześnie bardzo ułatwia jazdę. Zintegrowany napęd i asysta elektryczna czyni serię E5000 stworzoną do wygodnej jazdy.

Jednostka napędowa E5000 generuje wydajny moment obrotowy rzędu 40 Nm. Nowatorskie technologie napędowe zabudowane zostały w praktycznie bezgłośnej i bardzo lekkiej jednostce (2,5kg, 380g mniej od innych jednostek napędowych SHIMANO STEPS), aby jechało się gładko, dynamicznie i z poczuciem naturalności. W połączeniu z akumulatorem 504 Wh lub 418 Wh rower posiada optymalną konfigurację. Moc przekazywana jest poprzez wytrzymały support na kwadrat. Został on specjalnie zaprojektowany do miejskich warunków.

Shimano-steps-e5000 Shimano-steps-e5000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybierz własny poziom wspomagania – od eco, przez normalny po wysoką moc. Tryby normalny i wysoki dopasujesz jeszcze dokładniej do swoich potrzeb i preferencji jazdy, przełączając się między ustawieniami Comfort, Sportive i Custom. Ustawienie Comfort zapewnia naturalny poziom reakcji wspomagania i niższe zużycie akumulatora. Ustawienie Sporting daje bardziej dynamiczne wspomaganie z wyższym momentem obrotowym, poprawiając przyspieszenie i osiągi na stromych podjazdach. Rzecz jasna, ustawienie Custom można regulować, dzięki czemu od swojego roweru uzyskasz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Opcjonalne wykorzystanie smartphone’a

Najważniejsze informacje z jednostki napędowej, takie jak prędkość czy poziom zużycia akumulatora, przekazywane są na standardowy wyświetlacz SHIMANO, licznik rowerowy innego producenta lub smartfona. Opcje innych producentów można ustawić z aplikacją E-TUBE RIDE i łączem EW-EN100. A jeśli nie chcesz używać zewnetrznego display’a możesz skorzystać z interfejsu EW-EN100, na którym zobaczysz stopień zużycia akumulatora oraz tryb wspomagania.

shimano-e-tube-ride

SHIMANO STEPS jest dostępne w wersjach z przerzutkami zewnętrznymi lub piastami wielobiegowymi: 8- lub 11-biegową ALFINE Inter-11/8, 8- lub 7-biegową NEXUS Inter-8/7 lub z naszą nową piastą przeznaczoną do rowerów elektrycznych NEXUS Inter-5E. NEXUS Inter-5E to rewolucyjna przekładnia w piaście, zaprojektowana z myślą o wymogach związanych z jazdą rowerem elektrycznym. Dysponuje także ogromnym, 263-procentowym zakresem przełożeń z opcjonalną zmianą automatyczną. NEXUS Inter-5E IHG współpracuje z hamulcami tarczowymi, rolkowymi, kontrą i tarczowymi. Wszystkie przekładnie wewnętrzne są zgodne z paskowym układem napędowym GATES.

Komponenty SHIMANO STEPS E5000 powinny pojawić się w sklepach pod koniec listopada 2018 roku.

shimano-nexus

Uaktualnienie Shimano Steps

Najnowsza wersja SHIMANO Steps MTB pozwala na samodzielną konfigurację napędu, najbardziej adekwatną do twojego stylu jazdy.
Ustawienia Boost i Trail dają teraz możliwość pełnej personalizacji, możesz wybrać idealny poziom wspomagania odpowiedni do Twoich potrzeb i stylu jazdy.
Ustawienia Trail wykorzystują zaprojektowaną przez Shimano intuicyjną technologię krzywej wspomagania, od samego początku zintegrowaną z ustanowieniami Trail. Dodatkowo teraz jest ona połączona z możliwością wyboru poziomu wspomagania mocy a jego szeroki zakres niestandardowego wspomagania umożliwia ustawienie płynnego poziomu bardziej odpowiadającego szczególnym wymaganiom.

shimano-steps

Nowy tryb ustawienia przełączników konfigurowalnej funkcji zwiększającej osiągi Boost i Trail oferuje więcej opcji do personalizacji roweru. Zapewnia bezproblemowe wspomaganie wszystkim, od początkujących do rowerzystów na poziomie profesjonalnym. Uzyskujemy to poprzez możliwość wyboru spośród trzech poziomów wspomagania pedałów (high, medium, low) zarówno w Boost jak i Trail. Nasze ustawienie Eco pozostaje niezmienione, z jednym poziomem wspomagania pedałów, który w dalszym ciągu ma zapewnić idealną równowagę wspomagania mocy i długotrwałości akumulatora.

shimano-dynamicTryb dynamiczny (Dynamic) jest ustawiony „fabrycznie”, Boost na poziomie wysokim (high), Trail na poziomie niskim (low). Wysokie wzmocnienie w Boost daje najwyższy poziom wspomagania na terenie wznoszącym. Niski poziom Trail umożliwia płynne sterowanie poprzez podawane wskazówki.

 

 

 

 

shimano-explorerW nowym trybie eksploratora (Explorer) zarówno Boost jak i Trail są ustawione na poziomie średnim (medium). W tym trybie masz wrażenie, że jedziesz szybciej niż w normalnym tempie, a jednocześnie lepiej kontrolujesz rower na technicznych odcinkach trasy.

 

 

 

 

 

shimano-custom

W nowym trybie własnym (Custom) masz pełną możliwość wyboru poziomów wspomagania, dostosowanych do Twojego niepowtarzalnego stylu jazdy lub do trasy, na którą się udajesz. Nie potrzebujesz dużego wspomagania na podjazdach, ale, być może przydałoby się trochę więcej pewności na bardziej wymagających odcinkach trasy? Zdecyduj się na niski Boost i niski Trail.

Tryb własny może okazać się użyteczny, gdy ścigasz się z kolegami i ustawiasz opcje tak, aby wyrównać szanse.

 

 

Gdy połączysz nowy konfigurowalny poziom wspomagania mocy z ustawieniami Trail, które automatycznie dostosowują wspomaganie do siły nacisku na pedały, rowerzysta doświadczy efektu zupełnie nowej w pełni konfigurowalnej dynamicznej krzywej wspomagania. System automatycznie wykryje moc nacisku na każdym skoku pedału i dopasuje jeszcze dokładniej poziom wspomagania.

Za pomocą interfejsu E-Tube SHIMANO STEPS MTB E-Tube z wykorzystaniem technologii Bluetooth, ustawienia można łatwo regulować za pomocą laptopa, tabletu lub smartfonu.

shimano-steps

Gości na tej podstronie: 4 299

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *