Nowy BH AtomX Carbon

BH AtomX Carbon

Nowy AtomX Carbon łączy w sobie wyjątkowe sportowe osiągi z najbardziej zaawansowaną technologią elektryczną. Połączono optymalną lekkość i sztywność wysokomodułowego włókna węglowego.

Zastosowano technikę produkcji formowania wewnętrznego z wykorzystaniem technologii Hollow Core Internal Moulding, stosowaną we wszystkich wysokiej klasy ramach BH. Wysokie ciśnienie jest przykładany na wewnętrzną i zewnętrzną formę w celu uzyskania możliwie najbardziej zwartego materiału, eliminując w ten sposób zmiany ciśnienia, powodujące powstawanie pęcherzyków powietrza i niedoskonałości.

Technologia ta pozwala na zapewnienie optymalnej grubości różnych części ramy, czyniąc ją sztywniejszą i lżejszą.

Rama posiada ten sam niesamowity kształt jak aluminiowy AtomX, został on nieco przedefiniowany i zyskał gładsze wykończenie dzięki zastosowaniu carbonu. Swoboda tworzenia różnych kształtów oraz sztywność i lekkość wysokomodułowego włókna węglowego pozwoliły na wyprodukowanie ramy o 50% lżejszej, ważącej 2 kilogramy mniej. Co ciekawe tylny trójkąt ramy również wykonano z włókna węglowego i jeśli wierzyć liczbom jest 123% sztywniejszy. Zmieniono także prowadzenie linki do regulowanej sztycy, co minimalizuje tarcie linki wewnątrz pancerza i ułatwia jej pracę.

Optymalne rozmieszczenie elementów elektrycznych pozwoliło zaprojektować ramę AtomX bez poświęcania niczego pod względem geometrii. Wewnętrzne okablowanie jest naturalnie prowadzone przez dolną rurę za pomocą karbonowego kanału, który został specjalnie zaprojektowany do prowadzenia przewodów. Zapobiega to ściskaniu lub tarciu i zapewnia łatwość konserwacji.

Dla carbonowego AtomX’a opracowano także nową obudowę silnika, która redukuje całkowicie hałas i tarcie oraz izoluje silnik i połączenia. Biorąc pod uwagę że zastosowano podobnie jak w aluminiowej wersji silnik Brose, który już i tak jest prawie bezgłośny, to zabieg wydaje się być tylko kosmetyką Silnik to nowa, lżejsza wersja Brose S Mag, która nie tylko cechuje się większymi możliwościami, ale jest także mniejszy i lżejszy o 15% w stosunku do poprzednika. Cały rower ma zyskać na tych zmianach aż do 4kg.

Tym co wyróżnia produkt BH na tle najbardziej znanej konkurencji jest bateria. Podczas gdy większość producentów stosuje ciągle baterie 500 Wh, w węglowym AtomX spotkamy taką o pojemności 720 Wh, to jest prawie 50% więcej, a to wiadomo przekłada się na większy zasięg, co przy oszczędności z jakiej znane są silniki Brose daje już naprawdę spore możliwości. Według producenta ma on wynieść nawet 155 km. Wbudowana bateria jest dostarczana z nowymi ogniwami 21700, które zapewniają najwyższą dostępną na rynku gęstość energii (5 Ah na ogniwo).

Dostępne będą 4 tryby wspomagania: Eco: 75% Eco+: 150% Sport: 250% i tryb Boost o wspomaganiu na niewiarygodnym poziomie 410%, gdzie konkurencja w najwyższym trybie osiąga 320%. Dodatkowo wszystkie tryby możemy customizować.

Baterie posiadają wysokowydajny system zarządzania BMS (Battery Management System), który zapewnia bardzo niskie zużycie energii i wydłuża żywotność baterii, jeśli nie jest używana przez długi czas. Tryb głębokiego uśpienia jest aktywowany automatycznie i umożliwia naładowanie akumulatora o pojemności 10% do 400 dni później.

Rowery AtomX Carbon są wyposażone w silnik Brose S Mag, który jest kompaktowy i ma konstrukcję magnezową, co pozwoliło na zmniejszenie jego wagi nawet o 2,9 kg. Silnik ten udowodnił swoją wytrzymałość, ponieważ został opracowany na podstawie silnika Brose S, który jest na rynku od ponad 4 lat.
Wewnętrzny pasek napędowy i sprzęgło, które odłącza silnik, zapewniają płynność pracy silnika oraz redukują hałas i fikcję do minimum, gdy nie korzysta się ze wspomagania. Zapewnia wspomaganie do maksymalnej kadencji 130 obr/min, przy optymalnym punkcie pracy przy wysokich kadencjach (90-120 obr/min).

Wraz z rowerem każdy użytkownik otrzyma stylową opaskę na rękę z eleganckim kluczem, która pozwoli mu wyjąć baterię, dzięki czemu będzie mógł ją ładować bez konieczności używania fizycznego klucza. Każda opaska na rękę z inteligentnym kluczem posiada unikalny identyfikator dla każdego roweru. Jest to opaska szczelna (IP67), która jest wodoodporna i pyłoszczelna.

Nowością jest także Apka która występować będzie w 2 wersjach: dla użytkownika i dla serwisu.
Użytkownik zyska funkcjonalności:
– Inteligentne połączenie BT.
– Integracja z Strava; Podłącz aplikację do swojego profilu Strava i wgraj trasy ze wszystkimi kompletnymi informacjami.
– Ponad 40 mierzalnych parametrów.
– Możliwość dostosowania ekranu.
– 3 rodzaje jazdy.
– Nawigacja GPS.
– Historia trasy.
– Sprawdzanie systemu.
– Porównanie tras w historii.
– Nawigacja do wybranego celu podróży z automatyczną regulacja.
– Automatycznie dostosowuje rower do poziomu pomocy w zależności od tętna.
– Dostosowuje wspomaganie i konfigurację akumulatora i silnika.
– Pobiera mapy i nawigację.

Aplikacja dla dealera
– Diagnostyka Bluetooth roweru.

Dostępnych będzie 6 modeli – 3 o skoku 135 mm i 3 ze skokiem 160mm. Ceny w zależności od wersji wahać się będą w przedziale 26400 – 34400 PLN. Na rynku pojawią się gdzieś w okolicach połowy roku. Ramy objęte są dożywotnią gwarancją po zarejestrowaniu się na stronie BH Bikes.

BH AtomX Carbon

BH AtomX Carbon

BH AtomX Carbon

Gości na tej podstronie: 3 198

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *