BH ATOMX LYNX 6 PRO-SE

Jedną z ciekawszych opcji elektrycznych na nowy sezon jest model BH ATOM-X LYNX 6 PRO-SE. Jest to odświeżona wersja modelu, którego premiera była w zeszłym roku.

Na pierwszy rzut oka zmieniono malowanie, które w nowej wersji otrzymało barwy Stealth z delikatnie tylko zaznaczonym logo Atom X oraz damper FOX FLOAT DHX2, który nadaje mu rasowego roweru rodem z DH. Z przodu również na nowo i na bogato, ponieważ zastosowano amortyzator Fox 36 FLOAT Factory Grip 2 160mm 15QR (z powłoką Kashima), co powoduje że z takim zapasem skoku oraz ogumieniem na plusie, możemy sobie pozwolić na naprawdę dużo. Dodatkowo za bezpieczeństwo odpowiada komplet hamulców Shimano XT z czterema tłoczkami i tarczami 200mm.
Z kolei napęd poskładano z 2 grup Sram NX i GX – są to co prawda najtańsze grupy oferowane przez Amerykanów, ale oferujące 12-biegowy napęd o rozpiętości 11-50. Ewentualna wymiana komponentów odbędzie się zatem bez solidnego drenażu portfela, a rozpiętość przełożeń pozwoli podjechać pod prawie wszystko. Tym co przykuwa pierwsze spojrzenie na rower jest kształt ramy. BH nazywa ten kształt X-System.
Co to takiego? To opatentowany kształt, opracowany we współpracy z Item Design Works, który gwarantuje ramie maksymalną sztywność, a sama geometria pozwala na maksymalną wydajność. Dolna rura jest potrójnie wytłaczana bez jakiegokolwiek cięcia lub CNC, które zmieniłyby jej właściwości lub osłabiłyby ją. Brzmi jak hasło z reklamy, ale może coś w tym jest. Poniżej znajdziecie grafikę z geometrią ramy.

Rower został wyceniony na 29.499 PLN. Przy tym wyposażeniu jest to całkiem rozsądna oferta, patrząc na ceny konkurencji.

Gości na tej podstronie: 37

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *