BH ATOMX LYNX 6 PRO-SE

Jedną z ciekawszych opcji elektrycznych na nowy sezon jest model BH ATOM-X LYNX 6 PRO-SE. Jest to odświeżona wersja modelu, którego premiera była w zeszłym roku.

Na pierwszy rzut oka zmieniono malowanie, które w nowej wersji otrzymało barwy Stealth z delikatnie tylko zaznaczonym logo Atom X oraz damper FOX FLOAT DHX2, który nadaje mu rasowego roweru rodem z DH. Z przodu również na nowo i na bogato, ponieważ zastosowano amortyzator Fox 36 FLOAT Factory Grip 2 160mm 15QR (z powłoką Kashima), co powoduje że z takim zapasem skoku oraz ogumieniem na plusie, możemy sobie pozwolić na naprawdę dużo. Dodatkowo za bezpieczeństwo odpowiada komplet hamulców Shimano XT z czterema tłoczkami i tarczami 200mm.
Z kolei napęd poskładano z 2 grup Sram NX i GX – są to co prawda najtańsze grupy oferowane przez Amerykanów, ale oferujące 12-biegowy napęd o rozpiętości 11-50. Ewentualna wymiana komponentów odbędzie się zatem bez solidnego drenażu portfela, a rozpiętość przełożeń pozwoli podjechać pod prawie wszystko. Tym co przykuwa pierwsze spojrzenie na rower jest kształt ramy. BH nazywa ten kształt X-System.
Co to takiego? To opatentowany kształt, opracowany we współpracy z Item Design Works, który gwarantuje ramie maksymalną sztywność, a sama geometria pozwala na maksymalną wydajność. Dolna rura jest potrójnie wytłaczana bez jakiegokolwiek cięcia lub CNC, które zmieniłyby jej właściwości lub osłabiłyby ją. Brzmi jak hasło z reklamy, ale może coś w tym jest. Poniżej znajdziecie grafikę z geometrią ramy.

Rower został wyceniony na 29.499 PLN. Przy tym wyposażeniu jest to całkiem rozsądna oferta, patrząc na ceny konkurencji.

Gości na tej podstronie: 2 115

1 Komentarz

  1. ebike

    Cześć, jakiś czas temu oglądałem w programie galileo na tv4 program niemiecki o rowerach elektrycznych. Pod tytułem: potyczka rower elektryczny za 4 tysie euro vs podobny rower domowej roboty za 50 euro. Był tam taki rower elektryczny na grubych kołach, który przy zwykłym pedałowaniu przyspieszał. Każdy zwykły ebike tak ma czy to była jakaś hybryda ebika? Nie mogę odnaleźć w internecie tego odcinka, chciałbym poznać markę tego roweru.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *