BH Nitro z 45 km/h. Mistrz kamuflażu

Rower elektryczny BH Nitro

Najbardziej zauważalnym elementem w rowerach elektrycznych jest bateria. Niektórzy e-rowerzyści wolą ukryć fakt, że ich rower jest na elektrycznym napędzie. Czy to z powodu wytykania palcem, że idą na łatwiznę, czy też żeby nie kusić „ulicznych łowców rowerów”. Wielka bateria umieszczona zazwyczaj na ramie lub bagażniku może wyglądać zbyt masywnie. Rowery BH poradziły sobie z tym problemem.

Podczas projektowania rowerów tej marki padła myśl: a gdyby tak baterię móc schować wzdłuż ramy? Skoro kształt baterii może być dowolny, to dlaczego nie mógłby on być sprytnie zakamuflowany w ramie roweru? To był genialny pomysł. Dzięki temu innowacyjnemu designerskiemu trikowi nasz rower może wyglądać zupełnie jak tradycyjny rower analogowy, nie rzucając się w oczy swoją elektroniką. Silnik umieszczony w tylnym kole również jest mało zauważalny, a na kable łączące napęd z akumulatorem i sterownikiem i tak nikt nie zwraca uwagi myląc je z linkami do przerzutki lub hamulców.

BH Nitro na zewnątrz wygląda jak analogówka, a w środku posiada ogromną moc. Nitro to najbardziej agresywna seria rowerów wyprodukowanych przez firmę BH, o mocy tylnego silnika 500 Watt i maksymalną prędkością wspomagania 45 km/h. Producent opracował kilka modeli Nitro w zależności od przeznaczenia. Poza rowerami górskimi i miejskimi powstał także nietypowy typ e-rowerów: szosowe na popularnych przerzutkach Shimano 105, będące hybrydą z rowerami crossowymi.

Gości na tej podstronie: 10 614

4 Komentarzy

 1. xyz

  Czyli jak Padnie bateria rama do wymiany.. Tak do tego trzeba bylo geniusz, zeby na to wpasc..

  Odpowiedz
  1. Marcin Kamiński

   Na szczęście nie 🙂 Bateria w tych rowerach, mimo iż jest dobrze zakamuflowana w geometrii ramy, jest oczywiście wyjmowalna. Zerknij w powiększeniu na zdjęcie w tym katalogu: http://issuu.com/rowery/docs/rowery-bh-2016 – strona 24. W sumie nie spotkałem się jeszcze z rowerem, który miał na stałe zintegrowaną baterię.

   Odpowiedz
 2. prof Koszałek Opałek

  Rama w której jest ukryta bateria składa się z dwóch części górna nakładka się odkręca i baterię się wyjmuje . Więc jednak geniusz no może nie geniusz ale nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek kupił rower zamontowany na stałe w ramie .

  Odpowiedz
  1. Sławek

   Ciężko było by zrobić rower z baterią na stałe zamontowaną w ramie. Proces technologiczny prawie to wyklucza a napewno bardzo utrudnienia.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *