Haibike FLYON czyli siła innowacji

Haibike-Flyon

Haibike zaprezentował całkowicie nową platformę e-bike opartą na silniku TQ. Rowery serii FLYON wyznaczają nowy punkt odniesienia pod względem wydajności i integracji. Haibike rozwija gamę produktów FLYON od dwóch lat. Bazując na mało wykorzystywanym obecnie silniku TQ, producent zaprezentował całą serię nowych rowerów wyposażonych w wyjątkowe funkcje. Charakterystyczne zgięcie w górnej rurze odróżnia FLYONA od wszystkich poprzednich modeli producenta.

Haibike jest pierwszym dużym producentem, który polega na silniku TQ. Sercem jest silnik TQ HPR120S, obecnie najmocniejszy silnik na rynku z momentem obrotowym do 120 Nm. Dzięki opatentowanej skrzyni przełożeń, silnik TQ jest bardzo kompaktowy pomimo ogromnej mocy. Łańcuch jest dostępny z 38 zębami dla eMTB i 42 zębami dla rowerów turystycznych. Głowica rury sterowej ma wloty powietrza do chłodzenia akumulatora. Silnik TQ jest całkowicie zintegrowany z ramą karbonową.

Haibike-Flyon Haibike-Flyon

Zamiast czujnika prędkości, Haibike używa dysku, który był wcześniej używany tylko w systemach ABS. Dzięki 18 impulsom na obrót, system jest znacznie bardziej precyzyjny niż poprzednie rozwiązania, a specjalnie zakodowany dysk zapobiega manipulacjom.

Haibike-Flyon

Silnik zasilany jest z baterii 630 Wh, która jest zintegrowana z dolną rurą, ale nadal jest w pełni demontowalna po odłączeniu. Bateria i rama zostały razem opracowane w celu zapewnienia optymalnej integracji, a przy 56 ogniwach bateria zapewnia najwyższą moc na rynku. Wszystkie rowery będą dostarczane standardowo z ładowarką 4A. Opcjonalnie Haibike oferuje szybką ładowarkę o mocy ładowania 10A. Ładowanie zajmuje 60 minut od 0 do 80% poziomu naładowania.

Wprowadzając nowy duży wyświetlacz i pilot, Haibike poprawił ergonomię jazdy. Za pomocą manipulatora można poruszać się po ekranie, kontrolować oświetlenie i przełączać się między pięcioma poziomami wsparcia.

Haibike-FlyonManipulator jest ustawiony obok kciuka, a kolorowy pasek LED informuje użytkownika o wybranym trybie. Tryb ECO powinien gwarantować najdłuższy możliwy zasięg, a kolejne tryby dynamicznie dostosowują się podczas jazdy. Na dodatek, FLYON posiada tryb Xtreme, który zapewnia maksymalną wydajność.

Haibike-Flyon

Kolorowy wyświetlacz jest centralnie zamontowany na kierownicy i informuje kierowcę o wszystkich istotnych danych. Gdy użytkownik przyśpiesza wartość wyświetlająca prędkość zwiększa się i jest główną wartością na ekranie.

Haibike-Flyon

Zintegrowane światła mogą wyglądać nieco dziwnie na agresywnym eMTB, znacznie jednak wydłużają czas użytkowania roweru, którym możemy również jeździć po zmroku. Główne światło może być aktywowane ręcznie lub za pomocą czujnika. Światło przednie emituje niewiarygodne 5000 lumenów. Z tyłu Haibike ma zintegrowane tylne światła na widelcu po obu stronach koła, co stanowi zgrabne rozwiązanie i dodatkowo jest cechą wyróżniającą rower.

 

Haibike dołączył zmienioną wersję systemu Haibike eConnect do wszystkich rowerów FLYON. Technologia jest zintegrowana z systemem pokładowym, co oznacza, że aktualizacje mogą być instalowane automatycznie, a wyświetlacz pokazuje aktualny status odbioru czujników GPS. XDURO ALLMTN będzie dostępny w trzech modelach FLYON i po raz pierwszy użyje koła o mieszanym rozmiarze z 29 „z przodu i 27,5” z tyłu. Ceny rowerów TQ wynoszą od 5 999 do 8 999 EUR. Wraz z XDURO ALLTRAIL, Haibike zaprezentował nową serię „hardtail” z długim zasięgiem i widelcem o skoku 140 mm. ALLTRAIL jest dostępny wyłącznie z silnikiem TQ, a do wyboru będą dwa modele za 5999 i 4999 euro. Haibike oferuje również rowery trekingowe z silnikiem TQ pod nazwą XDURO ADVENTR.

Gości na tej podstronie: 6 739

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *