Icon.e nowa marka na polskim rynku

Icon.e to młoda włoska marka, której produkty dopiero wchodzą na rynki wielu krajów. Z racji pochodzenia znana jest już we Włoszech, ale o czym zapewne nie wiedzieliście, od niedawna rowery tej marki dostępne są także w Polsce w sklepie Activa i na stronie rower.com.pl. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego, gdzie można samemu przekonać się co to za sprzęt i go wypróbować. Poniżej recenzja jednego z 4 modeli w ofercie.

Icon.e iCross-X7 jest bardzo szczególnym rowerem elektrycznym: składanym, mocnym i bardzo wytrzymałym, ale główną jego cechą jest z pewnością fakt, że jest wyposażony w dwa grube koła, które umożliwiają mu jazdę w każdym terenie. Przeczytaj naszą recenzję, aby dowiedzieć się, dokąd może jechać ten e-bike!

PROJEKT I BUDOWA

Icon.e iCross-X7 to imponujący rower – solidny, stabilny, zaprojektowany z polotem o czym mieli producentów zdaje się zapominać projektując rowery które są do siebie podobne. iCross-X7 jest również w pełni amortyzowanym rowerem, oprócz widelca rama jest wyposażona w amortyzator umieszczony tuż pod siedziskiem, z tyłu roweru, który pozwala miękko pokonywać najbardziej nierówny teren. Wybór zastosowania grubych kół Kenda o średnicy 20 cali i szerokości 4 cali jest końcowym elementem tłumiącym wszystkie drgania, które przenoszone są podczas jazdy. Do tego wszystkiego należy jednak dodać wagę około 30 kg, która pomimo składanej ramy sprawia, że podróżowanie transportem publicznym stanowi poważny problem.

Pozostaje jednak rowerem składanym, więc można go załadować do samochodu lub przewieźć w środkach transportu publicznego, takich jak pociąg (pomyślmy o wagonach przeznaczonych dla rowerów), gdzie jest dużo miejsca. Ciekawostką jest system korekcji siodełka – dzięki prostocie systemu blokady będzie można bez najmniejszego wysiłku podnosić i opuszczać siedzisko, w przeciwieństwie do klasycznych systemów zaciskowych.

Ale to właśnie silnik o mocy 250W, umieszczony bezpośrednio w piaście tylnego koła, porusza wszystko: dzięki swojej mocy, osiągnięcie maksymalnej prędkości 25 km/h nie stanowi żadnego problemu, wręcz przeciwnie! Z tego powodu rower jest wyposażony w dwa hydrauliczne hamulce tarczowe, które umożliwiają natychmiastowe zatrzymanie roweru. A bateria? Jest dobrze schowana wewnątrz ramy, aby ją wyjąć trzeba otworzyć rower i za pomocą kluczy odblokować ją.

INTERFACE

Kluczowym punktem roweru elektrycznego jest interfejs, składający się z wyświetlacza LCD, z którego można monitorować stopień wspomagania i dane dotyczące jazdy, takie jak pozostały zasięg i prędkość. Po bokach, obok uchwytów, znajduje się 7-biegowa manetka Shimano (po prawej) oraz sterownik dedykowany do 5-ciu prędkości obrotowych silnika (po lewej), który również jest zintegrowany przycisk włączania/wyłączania. Na ramie znajduje się gniazdo ładowania i kontrolka informująca o stopniu naładowania baterii.

BATERIA

Mówiąc o akumulatorze, w ramie umieszczono 48V baterię Samsung, która pozwala na osiągnięcie 50 km zasięgu w optymalnych warunkach. Ta cecha sprawia, że Icon.e iCross-X7 jest doskonałym środkiem transportu w ruchu miejskim, nawet w dużych aglomeracjach, ale także do przemieszczania się na nierównych drogach i ścieżkach poza miastem.

KOMFORT JAZDY

Jazda Icon.e iCross-X7 jest prawdziwą przyjemnością, a pełne zawieszenie i grube koła sprawiają, że jazda jest bardzo płynna. Wibracje i wyboiste drogi nie stanowią najmniejszego problemu dla tego roweru, a silikonowe siodełko dodatkowo amortyzuje uderzenie i zapewnia komfort.

Imponujące przyspieszenie silnika, szczególnie przy ustawianiu piątej prędkości. Jednak z tym radzimy obchodzić się ostrożnie, gdyż przyspieszenie może być problemem w strefach dla pieszych.

WSPOMAGANIE PEDAŁOWANIA

Pedałowanie z asystą działa bardzo dobrze, zaczyna działać natychmiast, pozwalając na pokonywanie nawet najbardziej stromych podjazdów, które mogły nas zaskoczyć. Nie należy lekceważyć kombinacji 7 biegów i 5 prędkości: równoważąc je, można poradzić sobie z każdym rodzajem terenu i trudności podjazdu. W rzeczywistości, choć nie jest to rower górski, iCross-X7 bez problemu radzi sobie z wyboistymi off-rondowymi odcinkami. Należy jednak pamiętać, że nadal jest to rower miejski, przeznaczony do życia w mieście.

PODSUMOWANIE

Krótko mówiąc con.e iCross-X7 to świetny rower miejski (i pozamiejski), który nie boi się kostki brukowej, asfaltu, szyn tramwajowych ani wyboistego terenu, zamknięty w doskonałej kompaktowej formie, łatwej do transportu.

Gości na tej podstronie: 1 884

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *