Opinie o rowerach elektrycznych

Osoby, które dbały o swoją kondycję w młodości, a także osoby jeżdżące do niedawna na rowerze, motorowerze, skuterze czy motorze – decydują się przesiąść na rower elektryczny. Dlaczego? Co powoduje, że coraz więcej aktywnych ludzi kupuje rower z silniczkiem?

Poniższe wypowiedzi dotyczące rowerów elektrycznych są autentyczne i zaczerpnięte z sieci.
Z roweru na rower elektryczny:

„Od chwili przejścia na emeryturę spełniam swoje młodzieńcze fantazje.Raz do roku wyjazd rowerem w Polskę / ok 1000 km z namiotem, śpiworem ,karimatą .I tak już siedem lat. W ubiegłym roku koło Strzelc Opolskich widziałam cyklistów na rowerach z silniczkami. Bardzo mnie to zainteresowało ,bo o kondycję dbam ale np trasa z Iławy do Olsztyna ,czy okolice Jury to w moim wieku ,kiedy ciężko pedałuje nie wszystko widzę co piękne na trasie.”

Wolę rower na silnik od motoroweru:

„Jestem karpiarzem i wyprawa na ryby to duża ilość (nawet 30 do 40 kg) maneli ,szczególnie gdy wybieram się na trzy dniową wyprawę. Wcześniej do treka doczepiałem przyczepkę (yaka) i hajda. Lecz pewnego dnia przyszło mi wracać (mam 6 dych) przy 32 stopniach w cieniu w samo południe. Dojechałem, ale wtedy postanowiłem że muszę coś z tym zrobić. PO powrocie siadłem przed komputerem i w Niemczech zamówiłem rower elektryczny. Możesz wjechać wszędzie(np.las) co nie jest dostępne dla motorowerów (pojazd mechaniczny).”

Kiedyś motor, dziś ecorower:

„Gdy miałem 16 lat rodzice kupili mi pierwszy motor. Potem miałem ich jeszcze pięć. Gdy zimą 2010 roku złamałem nogę, polecono mi czynną rehabilitację. Nie chciałem chodzić na zajęcia. Lubię powietrze i wolność. Próbowałem jeździć na rowerze, ale ból był ogromny. Kolega z Niemiec polecił mi kupić rower elektryczny. Dzięki niemu zacząłem dbać o kondycję i środowisko, co w przypadku motoru było niemożliwe. Polecam wszystkim przesiadkę na rower z silniczkiem.”

Gości na tej podstronie: 9 632

1 Komentarz

  1. Jan

    Ja również przesiadłem się na elektryka ze względów zdrowotnych, które nie pozwalały mi na jazdę na zwykłym rowerze, co uwielbiałem od najmłodszych lat. Znajomy mi doradził rower elektryczny i powiem szczerze, że był to strzał w dziesiątkę 🙂 Polecam wszystkim, nie trzeba rezygnować z przyjemności 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *