KarmaTea: zarządzanie recyklingiem i logistyka neutralna dla klimatu

Firmy gastronomiczne coraz częściej sięgają po rowery, umieszczając je w centrach miast i parkach. Jednak firma o której możecie przeczytać poniżej poszła w tym kierunku o kilka kroków dalej, wyznaczając zupełnie nowe standardy bycia eko.

Odwrócenie przemysłu napojowego do góry nogami, bycie uczciwym i zdrowym dla wszystkich, a tym samym uczynienie świata nieco lepszym, łykiem za łykiem – taka jest wizja Arona Murru, Leona Frankena i Svena Bocka z Berlina. W tym celu młodzi przedsiębiorcy założyli w 2019 roku firmę „KarmaKollektiv”. Ich produkt nosi nazwę „KarmaTea”: jest to ekologiczny napój herbaciany produkowany uczciwie i w zrównoważonej gospodarce recyklingowej, który jest wytwarzany we współpracy z berlińskimi warsztatami dla osób niepełnosprawnych i dostarczany w sposób neutralny pod względem emisji CO2. W tym celu firma postawiła na Riese & Müller Packster 80.


Zarządzanie recyklingiem i zero odpadów
Idea zarządzania recyklingiem i zerowej produkcji odpadów jest mocno zakorzeniona w filozofii korporacyjnej KarmaKollektiv. Napoje dostarczane są nie tylko w szklanych butelkach wielokrotnego użytku, ale surowce są również ponownie wykorzystywane po produkcji. Wspólnie z Berlińskimi Warsztatami dla Osób Niepełnosprawnych (BWB) firma wykorzystuje wodę chłodzącą do nawadniania oraz pozostałości jako nawóz do uprawy nowych ziół, które z kolei trafiają do KarmaTea. Zamyka to cykl produkcyjny i minimalizuje ilość odpadów.
Przy pomocy kampanii crowdfundingowej na terenie berlińskiego Goerzwerk powstaje tzw. „Karma Garden”, gdzie napoje są produkowane i rozlewane w zakładzie produkcyjnym rzemieślniczego browaru Malz & Moritz. Butelki wielokrotnego użytku są wykonywane ręcznie przez pracowników BWB. Przecież produkcja lokalna, a tym samym wzmacnianie gospodarki regionalnej, krótkie drogi transportowe i odpowiedzialność społeczna są również częścią strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Rezultatem jest uczciwie wyprodukowana, ekologiczna herbata orzeźwiająca bez cukru, konserwantów i dodatków o owocowym smaku i dobrej karmie dla ciała i duszy.

Logistyka neutralna pod względem emisji CO2 dzięki rowerowi Packster 80 firmy Riese & Müller
Firma rozpoczynająca działalność jest również pionierem w logistyce i dostarcza swoje napoje bez emisji spalin za pomocą E-Cargo Bike’a. Przedsiębiorcy zdecydowali się na użycie Packster 80 firmy Riese & Müller.

„Dla naszego głównego rynku w Berlinie, Packster 80 jest najrozsądniejszym środkiem transportu, aby dostarczyć naszą KarmaTea szybko, ekonomicznie i w sposób przyjazny dla środowiska”, mówi Aron Murru. „Poza tym, robimy coś dla naszego zdrowia i przejeżdżamy przez codzienne korki na ulicach Berlina bez żadnego stresu.”

KarmaTea będzie wkrótce dostępna również w Corner Café w siedzibie Riese & Müller. Wszystkie inne oferowane tam produkty są również certyfikowane jako ekologiczne lub Demeter i pochodzą albo z bezpośredniego sąsiedztwa, albo od większych dostawców, takich jak Alnatura czy Lemonaid, którzy są zobowiązani do przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju i uczciwego handlu.

Gości na tej podstronie: 1 291

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *