Lapierre OVERVOLT AM 7.6

Prawie 4 lata temu Lapierre poprosił Nicolasa Vouilloza o wyobrażenie sobie elektrycznego roweru górskiego, który najbardziej odpowiadałby potrzebom MTB. Ten znany zawodnik decyduje się na zastosowanie nowego rozwiązania, które zmienia zachowanie roweru. Zachowanie, w którym pojęcie wagi jest względne, w którym sterowanie jest „lekkie”, w którym rower daje radość jazdy, jest żywy i reaktywny. Ta wizja wcześniej nie mogła zostać zrealizowana ale wraz z pojawieniem się nowego silnika Bosch „Gen 4” postanowiono przeprojektować ten rower. Umożliwiło to jeszcze lepsze wykorzystanie koncepcji GLP, udoskonalenie konstrukcji i optymalizację geometrii w celu dalszej poprawy osiągów, dzięki czemu powstała nowa seria Overvolt AM 2020.

Na początku roku Lapierre przeprojektowało swój program OVERVOLT AM i wróciło z nową aluminiową ramą, dodając nowy silnik Bosch czwartej generacji. Wbudowany akumulator jest dostępny w dwóch wersjach pojemności, a nowa kinematyka zawieszenia OST+ w rozmiarze 160 mm sprawia, że jest to wszechstronny rower elektryczny.

System zawieszenia OST+ (Optimized Suspension Technology) został zaprojektowany z myślą o jeździe w górach. Podobnie jak w przypadku technologii zawieszeń FPS2, OST+ opiera się na opatentowanej konstrukcji wirtualnego punktu obrotu, który eliminuje bujanie się zawieszenia w trakcie pedałowania. Modele wykorzystujące OST+ są niezwykle wydajne, mają doskonałe możliwości i lekkie ramy, dzięki prostej architekturze konstrukcji zawieszenia. OST+ można znaleźć także w modelach Zesty (140mm) i Spicy (160mm). Mimo, że są przeznaczone do różnych stylów jazdy, wszystkie te rowery są odpowiednie do jazdy w każdym górskim terenie. Dzięki OST+, będziesz cieszyć się jazdą, nawet jeśli jesteś początkującym góralem.

JAK TO DZIAŁA?

Tak jak w przypadku FPS2, każda siła wytworzona przez nacisk na pedał jest równoważona: napięcie wytworzone w łańcuchu przez skok pedału powoduje, że wirtualny punkt obrotu poprzez wahacz przenosi zawieszenie z powrotem do punktu równowagi dla maksymalnej wydajności, a krzywa zawieszenia jest bardzo czuła na małe wstrząsy i bardziej progresywna na końcu skoku. Jednocześnie zawieszenie pozostaje aktywne na wstrząsy pochodzące z podłoża. Jeśli tylny amortyzator jest odpowiednio dostrojony do wagi zawodnika, efektywność i osiągi są optymalne.

OST+® upraszcza konstrukcję ramy, tworząc lekką ramę o skoku 140-160 mm. Rezultat: niezwykle wszechstronne rowery górskie, które są wydajne i lekkie. OST+® zabierze Cię w górę, w dół i wszędzie pomiędzy.

Nowa geometria uzyskuje niezrównaną wydajność dzięki:

– Zoptymalizowanemu kątowi nachylenia siedziska

– Niżej umieszczonemu suportowi dla większej stabilności

– Krótszym dolnym widełkom tylnego trójkąta

Wracając do zawieszenie w recenzowanym rowerze. Z przodu zainstalowano widelec Rock Shox Yari o skoku 160 mm i sztywniejszym 35 mm goleniom, co w połączeniu z tylnym zawieszeniem OST + zapewni Ci przyczepność i komfort na szlakach.

Lapierre wybrał nowy silnik BOSCH PERFORMANCE CX 4 generacji, który stracił 1,1 kg na wadze i oferuje zmniejszone wymiary w stosunku do poprzednika, Nowy silnik posiada również dwa wewnętrzne wolnobiegi, które eliminują wszelkie tarcie występujące w starym modelu. Mamy też większą przednią zębatka (34 zęby), która pozbawiona jest przekładni ze starego modelu. Akumulator wsuwa się do ramy od dołu i blokuje się zamkiem i kluczykiem. Ta rama jest kompatybilna z bateriami Powertube 625wh i 500wh, która choć krótsza możliwa jest do montażu wraz z adapterem. 

Po tradycyjnej stronie napędu zdecydowano się zastosować 12-biegowy zestaw SRAM NX Eagle, który dzięki kasecie 11-50t zapewnia szeroki zakres przełożeń i wszystkie biegi potrzebne zarówno do podjazdów jak i zjazdów. Dołóżmy do tego świetnie trzymające ale szybko toczące się opony Maxxis High Roller II i Recon 2.8 oraz potężne 4-tłoczkowe hamulce Guide T SRAM i otrzymamy  pełną kontrolę nad optymalnym torem jazdy i prędkością. 

PODSUMOWANIE

Jeśli szukasz wydajnego I wszechstronnego roweru elektrycznego, to Lapierre Overvolt AM 7.6 jest jednym z najlepszych rozwiązań. Dzięki najlepszemu silnikowi w swojej klasie w połączeniu z wydajnym  akumulatorem i do tego z wszechstronną specyfikacją, Overvolt AM 7.6 spełnia potrzeby najbardziej wymagających riderów.

Wszechstronność i szybkość, Lapierre Overvolt AM 7.6 powinien być na szczycie listy zakupowej, jeśli chcesz mieć elektryczny rower o najlepszych osiągach! 

Gości na tej podstronie: 4 083

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *