Mój elektryk – nasza propozycja

Mój elektryk to program ogłoszony w serwisie gov.pl, którego celem jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie – wsparcie zakupu/leasingu pojazdów zeroemisyjnych.
W tej chwili trwa nabór wniosków do 1 fazy programu, w ramach którego będzie możliwość nabycia pojazdu zeroemisyjnego kategorii M1  przez osoby fizyczne.
Z informacji jakie pozyskaliśmy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska 2 etap będzie ogłoszony w czwartym kwartale bieżącego roku i dotyczyć będzie uzyskania dofinansowania m.in. dla jednostek sektora finansów publicznych, instytutów badawczych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni. Dla beneficjentów tej części programu przewidziano możliwość dofinansowania pojazdów zeroemisyjnych m.in. kategorii L1e, w której mieszczą się także rowery elektryczne typu Speed Pedelec wspomagające pedałowanie do prędkości 45 km/h. Wysokość dofinansowania w tym segmencie wyniesie do 30% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 4 000 zł. Będzie więc okazji kupić swojego elektryka za mniejszą kasę.
Sposób składania i rozpatrywania wniosków określony zostanie w dokumentach naboru, które zamieszczone będą na stronie internetowej NFOŚiGW oraz stronach internetowych banków, z którymi zostaną zawarte umowy na udostępnienie środków na wypłatę dotacji do opłat ustalonych w umowach leasingu.

W naszej ofercie posiadamy kilka modeli tego typu rowerów, jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na pewien szczególny rower. Jest nim Riese Muller Charger 3. Co w nim takiego wyjątkowego?

Lekkość jazdy.
Zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i sportowych przejażdżek, Charger3 wyróżnia się sportową geometrią, dynamicznym zawieszeniem z amortyzowanym widelcem i komfortowym wspornikiem siodła oraz silnikiem Bosch Performance Line CX, dzięki czemu jest idealnym rowerem elektrycznym do codziennego użytku. Dzięki przemyślanym detalom, jasnemu oświetleniu dziennemu i światłu ciągłemu doskonale nadaje się do jazdy w każdą pogodę i można go bez problemu zaparkować na zewnątrz. A dla wszystkich, którzy chcą pojechać dalej lub wyżej, opcja DualBattery 1125 oferuje zasięg do 90 mil i więcej.

Zachwyca nogi, cieszy oko.
To wszystko jest w ramie: wysoce funkcjonalna konstrukcja o charakterystycznych konturach, niezwykła inżynierska biegłość, wszystkie linie i kable oraz bateria o pojemności 625 Wh. Łatwo przeoczyć ją na pierwszy rzut oka, a jednak idealnie wtapia się w ogólny obraz. A jeśli to dla Ciebie za mało, możesz zdecydować się na opcję DualBattery 1125 z dodatkową baterią 500 Wh umieszczoną na rurze dolnej.

Widzieć i być widzianym.
Odpowiedni, mocny reflektor do Twojego modelu Charger3 poprawia widoczność w ruchu drogowym. W ciągu dnia światła do jazdy dziennej zapewniają, że jesteś jeszcze lepiej widoczny, a w ciemności jasne i równomierne oświetlenie wskazuje drogę. Nadjeżdżający kierowcy nie są przez to oślepiani.

Zmienia szutrowe ścieżki w świeżo smołowane drogi.
Nierówności można napotkać wszędzie, nawet w mieście: bruk, żwirowe ścieżki, małe wyboje lub pęknięcia w betonie mogą negatywnie wpłynąć na przyjemność z jazdy. Amortyzowana sztyca i czuły widelec amortyzowany zapewniają tak duży komfort, że prawie nie poczujesz żadnych nierówności.

Wyświetlacze – od prostych po inteligentne.
Stworzyliśmy kokpit roweru elektrycznego na nowo: niezależnie od tego, czy wybierzesz opcjonalny kokpit z wyświetlaczem Kiox, Bosch SmartphoneHub czy Nyon, wszystkie trzy opcje są doskonale zintegrowane z kierownicą i charakteryzują się czystym prowadzeniem kabli. Wyświetlacz Nyon jest doskonale zintegrowany z kokpitem: wewnętrzne okablowanie tworzy schludny, minimalistyczny wygląd. Regulowany kąt nachylenia wspornika pozwala na wybór pomiędzy sportową a bardziej wyprostowaną pozycją siedzącą. Wyświetlacz Nyon zapewnia pełną łączność i idealne wyposażenie w nawigację na każdą wycieczkę lub codzienną jazdę. Kolorowy wyświetlacz z intuicyjną funkcją dotykową jest bardzo prosty w obsłudze, a dzięki solidności i czytelności gwarantuje dotarcie do celu bez względu na pogodę. Interfejs użytkownika może być dostosowany do Twoich potrzeb.

Do prawie każdego zadania.
Standardowy bagażnik z systemem MIK umożliwia szybkie i bezpieczne mocowanie koszy i toreb. Dzięki montowanemu na ramie przedniemu bagażnikowi (z torbą lub bez) możesz również bezpiecznie przewieźć dodatkowy bagaż do celu. A jeśli często jeździsz w terenie, możesz wybrać opcję GX z oponami terenowymi, szerokimi płaskimi pedałami i ergonomicznymi uchwytami na kierownicy. Jeśli jednak potrzebujesz roweru E-Bike do przewożenia cięższych ładunków do 160 kg, opcjonalny pakiet Heavy-Duty na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Gości na tej podstronie: 838

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *