Mówimy do widzenia problemom z silnikami Brose? 

Aktualizacja oprogramowania wydana dla wszystkich silników Brose’a, w tym Specialized Levo/Kenevo i 4-letnia gwarancja.

Brose Drive S Mag jest jednym z ciekawszych silników na rynku. Jednak nigdy nie był najbardziej niezawodny.

Powiedzmy to wprost – jest najczęściej psującym się silnikiem do rowerów elektrycznych na rynku. Użytkownicy cenią go sobie w nich bardzo liniową charakterystykę pracy, jak i cichość napędu licząc chyba na to, że ich nie spotka awaria. Jednak wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje o pękaniu pasków, a także czytaliśmy o tym na forach, gdzie jest mnóstwo wpisów dotyczących tych silników i problemów z nimi. Mowa nie tylko o pierwszych generacjach tego napędu, ale także tych montowanych w rowerach z kolekcji 2019 / 2020, których jedynym rozwiązaniem była konieczność wymiany całego silnika, w efekcie czego użytkownik był pozostawiony bez roweru nawet przez kilka tygodni.

W końcu doczekaliśmy się odpowiedzi ze strony Brose. Ponieważ jest to ogólny problem tej firmy i dotyczy silników montowanych przez wielu producentów, aktualizacja oprogramowania jest zalecana nie tylko dla rowerów Specialized, ale dla wszystkich rowerów wyposażonych w silniki Drive Mag S.
Brose oferuje tę aktualizację wszystkim producentom.

Aktualizacja oprogramowania Brose’a dostępna już teraz!

Producent silników twierdzi, że znalazł usterkę, a ich rozwiązaniem jest aktualizacja oprogramowania, która redukuje pewne obciążenia szczytowe (MOC, MOMENT OBROTOWY!!!?), zmniejszając obciążenie paska, a tym samym zwiększając jego żywotność. Aktualizacja oprogramowania nie powinna mieć żadnego negatywnego wpływu na wydajność silnika. Najnowsze silniki będą również wyposażone we wzmocnione paski i inne ulepszenia techniczne, mające na celu poprawę redukcji hałasu i trwałości. Aktualizacja oprogramowania jest już dostępna dla wszystkich obecnych silników i może być zainstalowana u najbliższego dealera.

Ulepszenia sprzętowe są standardowo dostępne we wszystkich nowych silnikach Brose’a.

Aby dać użytkownikom dodatkowy spokój, Specialized zdecydował się przedłużyć gwarancję na silniki tych modeli z 2 do 4 lat od daty zakupu. Gwarancja jest zbywalna, więc nie powinno być żadnych problemów przy sprzedaży lub zakupie używanego roweru. Czteroletnia gwarancja nie jest związana z żadnymi innymi warunkami. Mimo to firma Specialized zaleca zarejestrowanie roweru.

Czy to oznacza że silniki Brose przestaną się psuć? Pożyjemy, zobaczymy.

Więcej o problemach z silnikami Brose możecie przeczytać tutaj:

https://forums.mtbr.com/e-bikes/brose-motor-problem-1113287.html

Gości na tej podstronie: 2 103

1 Komentarz

  1. Tomala

    mam zestaw do konwersji roweru na elektryczny – rubbee, generalnie dobry pomysł, przyjazny w montażu i dobrze działa.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *