Mówimy do widzenia problemom z silnikami Brose? 

Aktualizacja oprogramowania wydana dla wszystkich silników Brose’a, w tym Specialized Levo/Kenevo i 4-letnia gwarancja.

Brose Drive S Mag jest jednym z ciekawszych silników na rynku. Jednak nigdy nie był najbardziej niezawodny.

Powiedzmy to wprost – jest najczęściej psującym się silnikiem do rowerów elektrycznych na rynku. Użytkownicy cenią go sobie za bardzo liniową charakterystykę pracy, jak i cichość napędu licząc chyba na to, że ich nie spotka awaria. Jednak wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje o pękaniu pasków, a także czytaliśmy o tym na forach, gdzie jest mnóstwo wpisów dotyczących tych silników i problemów z nimi. Mowa nie tylko o pierwszych generacjach tego napędu, ale także tych montowanych w rowerach z kolekcji 2019 / 2020, których jedynym rozwiązaniem była konieczność wymiany całego silnika, w efekcie czego użytkownik był pozostawiony bez roweru nawet przez kilka tygodni.

W końcu doczekaliśmy się odpowiedzi ze strony Brose. Ponieważ jest to ogólny problem tej firmy i dotyczy silników montowanych przez wielu producentów, aktualizacja oprogramowania jest zalecana nie tylko dla rowerów Specialized, ale dla wszystkich rowerów wyposażonych w silniki Drive Mag S.
Brose oferuje tę aktualizację wszystkim producentom.

Aktualizacja oprogramowania Brose’a dostępna już teraz!

Producent silników twierdzi, że znalazł usterkę, a ich rozwiązaniem jest aktualizacja oprogramowania, która redukuje pewne obciążenia szczytowe (MOC, MOMENT OBROTOWY!!!?), zmniejszając obciążenie paska, a tym samym zwiększając jego żywotność. Aktualizacja oprogramowania nie powinna mieć żadnego negatywnego wpływu na wydajność silnika. Najnowsze silniki będą również wyposażone we wzmocnione paski i inne ulepszenia techniczne, mające na celu poprawę redukcji hałasu i trwałości. Aktualizacja oprogramowania jest już dostępna dla wszystkich obecnych silników i może być zainstalowana u najbliższego dealera.

Ulepszenia sprzętowe są standardowo dostępne we wszystkich nowych silnikach Brose’a.

Aby dać użytkownikom dodatkowy spokój, Specialized zdecydował się przedłużyć gwarancję na silniki tych modeli z 2 do 4 lat od daty zakupu. Gwarancja jest zbywalna, więc nie powinno być żadnych problemów przy sprzedaży lub zakupie używanego roweru. Czteroletnia gwarancja nie jest związana z żadnymi innymi warunkami. Mimo to firma Specialized zaleca zarejestrowanie roweru.

Czy to oznacza że silniki Brose przestaną się psuć? Pożyjemy, zobaczymy.

Więcej o problemach z silnikami Brose możecie przeczytać tutaj:

https://forums.mtbr.com/e-bikes/brose-motor-problem-1113287.html

https://www.mtbr.com/threads/brose-motor-problem.1113287/
https://electricbikereview.com/forums/threads/known-issues-problems-with-brose-products-help-solutions-fixes.13249/
https://www.emtbforums.com/community/threads/have-brose-fixed-the-motor-issues-yet.13079/
https://www.pedelecs.co.uk/forum/threads/brose-motor-problems.24161/
https://www.mbr.co.uk/buyers_guide/brose-bosch-shimano-ebike-system-388838

Gości na tej podstronie: 7 557

5 Komentarzy

 1. Tomala

  mam zestaw do konwersji roweru na elektryczny – rubbee, generalnie dobry pomysł, przyjazny w montażu i dobrze działa.

  Odpowiedz
 2. Lukasz

  Niestety nie jest to wina oprogramowania, testujemy wraz z inzynierami (nie od Brose) ten silnik na Rotwild C750, i szukamy gdzie jest popelniony blad, i niestety zmiana software nic nie pomaga – 1660km i pasek sie nadal zrywa. Niestety na koncowy raport bedziecie musieli poczekac, mamy juz wstepne rozwiazanie problemu, lecz aby dac gwarancje usuniecia problemu, ten motor musi przejechac minimum 10.000 km bez awarii – a to wymaga troche czasu. Mysle ze koncowy raport bedzie dostepny na wiosne 2021.

  Odpowiedz
  1. Paweł (Autor artykułu)

   Wiesz już coś więcej?

   Odpowiedz
  2. Robert

   Witam,mam Bullsa AM4 z listopada 2020, przejechałem 3600km do tej pory i napęd jak na razie pracuje dobrze. W tym roku byłem w Chorwacji na górze sw.Jerzego czyli 30km pod górę wjazdu. Częściowo podpychałem kolegę na zwykłym rowerze w końcowym odcinku.Brose pracuje póki co idealnie…czytając opinie o tym silniku zastanawiam się nad tym kiedy mnie spotka przykra niespodzianka. Czy już Pan ma jakieś rozwiazania poprawiające żywotność tego silnika?… pozdrawiam Robert

   Odpowiedz
 3. Rafał

  Rower 2020 Turbo Levo i już 2 silniki do wymiany. Skandal jak na Speca!!!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *