Najnowszy rower elektryczny Audi

Rower elektryczny Audi

Już wkrótce miłośnicy marki Audi będą mogli sprawić sobie również rower ze słynnym logo. Niemiecki koncern Audi opracował bowiem rower elektryczny.

E-bike Audi jest dawny motorower, ale z większą ilością karbonu. Praktycznie cały tower jest zbudowany z lekkich włókien węglowych, dzięki czemu jego rama waży zaledwie 1,6 kg. Natomiast każde z 26-calowych kół waży 0,6 kg. Masa całkowita roweru wynosi 21 kg. Rower został wyposażony w silnik elektryczny o maksymalnej mocy 2,3 kW. Został on umieszczony w możliwie najniższym punkcie ramy, w której znajdują się także akumulatory litowo-jonowych.

Rowerzysta ma do wyboru pięć trybów jazdy: bez użycia silnika, z elektrycznym wspomaganiem pedałowania, tylko na silniku oraz dwa tryby asystujące jazdę na tylnym kole. Rower ze wspomaganiem pedałowania może jechać z maksymalną prędkością 80 km/h. Przy trybie silnikowym jest to 50 km/h. Czas pełnego ładowania akumulatorów wynosi 2,5 godziny, po których można przejechać maksymalnie 50-70 km.

Rower posiada również w kierownicy komputer pokładowy z ekranem dotykowym, na którym można wybierać poszczególne tryby jazdy i śledzić jej parametry. Dostęp do komputera jest możliwy też za pomocą smartfona. Oprócz tego e-bike został wyposażony w światła LED zainstalowane w tylnej części siodełka i na kierownicy. Lampy te też można ustawiać z poziomu komputera pokładowego. Audi podkreśla, że e-bike to na razie model koncepcyjny, ale nie wyklucza, że trafi on do masowej sprzedaży.

Gości na tej podstronie: 7 107

1 Komentarz

  1. Marian

    Rower wygląda kozacko też bym taki chciał mieć

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *