Nowości BOSCH na sezon 2016

BOSCH 2016

W czerwcu 2015 BOSCH przygotował sporo nowości do rowerów elektrycznych, które pojawią się w sezonie 2016. Zobacz, co nowego się pojawiło.

Performance Line CX

Performance Line CXLinia produktów performance Line CX zwiększa swoją wydajność do 75 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Obudowa napędu została nieco pomniejszona i pokryta wytrzymałą powłoką proszkową. To doskonałe rozwiązanie dla użytkowników rowerów off-roadowych i górskich.

Performance Line CX daje odpowiedni poziom wspomagania (50-300%) w stromym terenie, dzięki dynamicznej regulacji mocy.

Baterie Power Pack 500

BOSCH Power Pack 500Nowy, mocniejszy akumulator litowo-jonowy o pojemności 500Wh dedykowany jest dla rowerzystów pokonujących dłuższe dystanse. W tej kategorii pojemności akumulator ten jest najlepszy w swojej klasie. Czas, który jest potrzebny do pełnego naładowania akumulatora wynosi 4 i pół godziny. Połowę stopnia naładowania można osiągnąć w krócej niż 2 godziny. Można go ładować również bez konieczności wypinania z roweru.

Komputer BOSCH Nyon

BOSCH NyonW modelu BOSCH Nyon na sezon 2016 jest wiele nowych, bardziej rozbudowanych funkcji. Starszy model z 2015, aby dorównać nowym modelom, również ma otrzymać aktualizacje do nowej wersji aplikacji Nyon. W eBike-Connect Portal czeka nas sporo nowości nie tylko dla nowych użytkowników. Główną atrakcją jest możliwość wgrania do dziesięciu punktów przy planowaniu trasy i umieszczenia ich bezpośrednio na mapie. Ponadto istnieje specjalna funkcja dla elektrycznych rowerów górskich, dobierająca trasy, które są szczególnie odpowiednie do eMTB (nie dotyczy rowerów typu S-Pedelec).

Dodano także możliwość nanoszenia punktów GPX (system GPS współpracujący z XML ułatwiający wymianę danych pomiędzy urządzeniami GPS z zaznaczaniem tras i punktów POI) do Portalu eBike-Connect.

BOSCH Nyon 2016 posiada dwie nowe wersje językowe: szwedzki i portugalski. Na wersję polską musimy jeszcze poczekać. Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się polskie aktualizacje.

eShift

BOSCH eShiftZintegrowany elektroniczny system zmiany biegów oferuje kilka nowości na sezon 2016. System eShift jest już kompatybilny z technologiami Shimano Di2, bezstopniową przekładnią Fallbrook NuVinci i SRAM DD3 Pulse. Ciekawym pomysłem jest funkcja Auto-Downshift, która podczas postoju, np. na skrzyżowaniu świetlnym, automatycznie zmienia biegi na niższe.

Gości na tej podstronie: 18 945

4 Komentarzy

 1. Konstanty Kawardzis

  nowość 2016 jest b. ciekawe jaka jest kwota za taki rower lub gdzie taki kupić woj.Dolnośląskie. Pytam system Bosch.

  Odpowiedz
  1. Marcin KAMYK Kamiński (Autor artykułu)

   Konsnanty, najwięcej rowerów w Polsce znajdziesz własnie u nas: http://rower.com.pl/rowery-elektryczne-641
   W samym sklepie stacjonarnym mamy dostępnych obecnie 170 modeli rowerów elektrycznych, z czego większość jest właśnie na napędzie BOSCH.

   Odpowiedz
 2. Damian

  Witam mam pytanie odnośnie silnika, mianowicie posiadam w moim rowerze silnik bosch performance i chciałbym go wymienić na performance xc, z tego co widzę na stronie producenta mojego roweru, a jest to firma KTM, wygląda tak, jak by rama była kompatybilna z dwoma silnikami. Chciałbym się jednak upewnić.

  Odpowiedz
 3. Damian

  Chodziło mi oczywiście o wymianę na performance cx, oraz drugie pytanie to kiedy i gdzie można ten nowy silnik kupić? Ewentualnie jaka będzie w przybliżeniu jego cena.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *