Nowości Boscha! Między innymi nowy Nyon oraz nowe funkcje silnika Performance Line CX

Bosch zapowiedział na najbliższy czas kilka ważnych premier dotyczących sektora rowerów elektrycznych. Dotyczą one nowej nawigacji Nyon, aktualizacji silników IV generacji Performance Line CX, a także dodanie nowej funkcji nawigacji do komputera Kiox oraz nowej funkcji wykrywania wypadku rowerzysty do Cobi.

Rowery są wyposażane w coraz bardziej zaawansowaną elektronikę, a nowy Nyon firmy Bosch ma jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę, aby korzystanie z ebike’a było jeszcze lepsze i efektywniejsze. W porównaniu do poprzedniej generacji displaya nowy Neon ma 3,2” wodoodporny wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Podczas jazdy urządzenie może być obsługiwane przez manipulator umieszczony na kierownicy.

Ekran automatycznie dostosowuje się do jasności, aby zapewnić najlepszą czytelność. Będzie również można wybierać między ciemnym a jasnym tłem. Wyświetlacz łączy się przez Bluetooth ze smartfonem, a poprzez protokół WiFi z Internetem. Nyon automatycznie synchronizuje dane podróży z aplikacją eBike Connect i jej portalem internetowym. Podczas jazdy, urządzenie wyświetla dane dotyczące kondycji rowerzysty (kalorie, tętno) przydatne podczas treningu oraz pokazuje prognozowany zasięg, zależny od trybu wsparcia, z którego korzysta rowerzysta.

Nawigacją steruje się za pomocą wyświetlacza dotykowego: miejsca docelowe można programować za pośrednictwem aplikacji lub portalu internetowego. Wygodne alarmy dźwiękowe ostrzegają, że nadszedł czas na zmianę kierunku jazdy. Ponadto, dzięki nawigacji Nyon, rowerzyści będą mogli zobaczyć planowaną na mapie trasę uwzględniającą siłę wspomagania roweru oraz przewyższenia terenu. Komputer ma również szereg funkcji związanych z rowerzystą takich jak zużycie kalorii, czy pomiar tętna (wymaga akcesoryjnego czujnika tętna). Wydajność organizmu jest reprezentowana graficznie i analizowana w aplikacji lub portalu.

Nyon będzie dostępny od jesieni 2020 r. I będzie można go używać na e-rowerach zgodnych ze starszą generacją tego komputera rowerowego (od 2014 r.).

Kolejną istotną nowością firmy Bosch ważną dla użytkowników silników IV generacji jest najnowsza aktualizacja oprogramowania. Dzięki niej moment obrotowy silnika zostanie podniesiony do 85 Nm poprzez dodanie trybu Extended Boost, który ma za zadanie zwiększyć wydajność roweru na podjazdach. W trybie eMTB poprawi on start z miejsca na stromych podjazdach i w trudnych odcinkach. Dodatkowo, w trybach eMTB oraz Turbo, rozszerzono możliwość wspomagania w szerszym zakresie kadencji.

Aktualizacja oprogramowania będzie dostępna od lata 2020 i będzie kompatybilna ze wszystkimi silnikami Performance Line CX od modelu 2020. Maksymalny moment obrotowy zwiększono do 85 Nm również w silnikach: Cargo Line, Cargo Line Speed oraz Performance Line Speed.

Do komputera rowerowego Kiox firma Bosch przygotowała aktualizację, która rozszerza jego funkcjonalność o funkcję nawigacji. Ponadto, użytkownicy będą mieli możliwość dostosowania wyświetlania danych dotyczących jazdy na wyświetlaczu według własnych preferencji.
Kiox do wyświetlania nawigacji wymaga połaczenia ze smartfonem. Komputer rowerowy łączy się przez Bluetooth z aplikacją na smartfona eBike Connect, na której odbywa się sama nawigacja. Na wyświetlaczu planowana trasa jest pokazana jako linia wskazująca trasę rowerzyście. Przez Bluetooth komputer rowerowy synchronizuje wszystkie istotne dane dotyczące jazdy z aplikacją. Po zakończeniu podróży dane można analizować bezpośrednio w aplikacji lub w portalu internetowym. Nowe funkcje Kiox będą dostępne jako aktualizacja oprogramowania od lata 2020 r. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi liniami produktów, począwszy od modelu 2014.

W aplikacji COBI.Bike, która przekształca smartfon w komputer rowerowy, będzie dostępna nowa funkcja premium Help Connect. Dzięki inteligentnemu algorytmowi aplikacja będzie wykrywała upadek rowerzysty oraz stopień jego poważności. W razie wypadku połączenie alarmowe będzie nawiązywane automatycznie. Powiadomiony zostaje przeszkolony i dostępny całą dobę zespół pomocy, który w razie potrzeby natychmiast informuje służby ratownicze. Funkcja jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników z niemiecką kartą SIM.

Gości na tej podstronie: 5 356

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *