Rewolucja w oprogramowaniu: Bosch E-Bike Systems otwiera swój system

Po raz pierwszy niemiecki lider rynku umożliwia interwencje w swoim sterowaniu silnikiem. To, co wcześniej było ściśle regulowane, teraz jest znacznie swobodniejsze dla użytkowników nowej aplikacji „eBike Flow App”. Przedstawiamy szczegółowo wszystkie nowości.

Do tej pory Bosch zawsze przedstawiał, że tryb Eco w Performance-Line CX obsługuje 55 procent mocy wyjściowej, ale teraz użytkownik może sam to określić. W przyszłości „eBike Flow App” stanie się centrum sterowania rowerów elektrycznych z napędem Bosch będąc integralną częścią systemu.

Dzięki bezprzewodowym aktualizacjom system napędowy jest wzbogacany o nowe funkcje i dodatkowe usługi cyfrowe. 

„Dzięki aplikacji 'eBike Flow App’ i inteligentnemu systemowi stale rozwijamy doświadczenia związane z rowerami elektrycznymi i kształtujemy cyfrową mobilność rowerów elektrycznych przyszłości”, mówi Claus Fleischer, Business Manager w Bosch eBike Systems.

Możliwość dostosowania napędu do potrzeb użytkownika to jest to czego brakowało. Czy to w drodze do pracy, czy na weekendowej wycieczce, dostępne tryby jazdy można indywidualnie dostosować w aplikacji, aby zapewnić, że zachowanie e-bike’a podczas jazdy będzie odpowiadało własnemu stylowi jazdy lub wybranej trasie. Dzięki temu można elastycznie dopasować siłę wsparcia, dynamikę, maksymalną prędkość i maksymalny moment obrotowy napędu do indywidualnych potrzeb i wymagań. Co ważne każdy z trybów Eco, Tour, Sport i Turbo można precyzyjnie dostosować, tak aby oferowały większe wsparcie lub zużywały mniej energii.

Dzięki zdalnemu sterowaniu LED Bosch po raz pierwszy oferuje możliwość sterowania e-rowerem bez wyświetlacza.

Bosch zajmuje się również kwestią śledzenia. Po podłączeniu roweru elektrycznego do aplikacji Bosch, automatycznie rejestruje on wszystkie aktywności rowerzysty. W tym celu nie musi być aktywowany. Smartfon może pozostać w kieszeni przez cały czas. Zarejestrowane aktywności zawierają wszystkie istotne dane dotyczące jazdy i kondycji, które można ocenić po zakończeniu jazdy, wyeksportować lub udostępnić w Apple Health. Aplikacja „eBike Flow App” będzie dostępna z niektórymi początkowymi funkcjami jako plik do pobrania dla systemów Android i iOS od jesieni 2021 roku.

Bosch oferuje również nowy osprzęt: wyświetlacz Kiox 300, który dostarcza więcej informacji przy zachowaniu czystego wzornictwa. Nowy jest również pilot zdalnego sterowania LED. Po raz pierwszy Bosch oferuje możliwość sterowania e-bike’iem bez wyświetlacza. Jest on przeznaczony przede wszystkim do rowerów MTB. Dzięki pilotowi LED najważniejsze dane, takie jak stan akumulatora i poziom wspomagania, są wyświetlane za pomocą kolorowych diod LED. Za pomocą aplikacji rowerzysta może uzyskać dalsze informacje, takie jak dzienna liczba kilometrów, prędkość i całkowita liczba kilometrów.

Nowości nie ominęły także baterii. Trzeci akumulator Intube firmy Bosch ma jeszcze większą pojemność – 750 watogodzin. Nowy rozmiar bloku baterii oznacza, że wielu producentów – w tym Scott – opracowało zupełnie nowe ramy, aby pomieścić długą baterię Intube. W stosunku do Powertube 625 oferuje ona o 20% większy zasięg roweru.

Zmiany dotyczą też ładowarek. Nowa ładowarka 4A tposiada wiele zalet: Szybko ładuje, jest łatwa w użyciu i atrakcyjna wizualnie. Mała i lekka ładowarka jest idealna do ładowania w podróży i błyskawicznie dostarcza PowerTube 750 niezbędnej energii: Pełne naładowanie baterii trwa sześć godzin, a naładowanie do połowy – nieco ponad dwie godziny.

Gości na tej podstronie: 848

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *