Rowery elektryczne Hercules z napędem BOSCH

Rower elektryczny Hercules z baterią BOSCHRowery Hercules charakteryzują się cichą pracą, możliwością regulacji mocy wspomagania, lekkością oraz niezawodnością. Wysokiej jakości elementy roweru decydują o przyjemności z jego użytkowania.

Bezpiecznie, szybko oraz komfortowo, z uczuciem dotychczas nie znanym przy jeździe zwykłym rowerem. Czy do pracy, czy na weekend, a może wycieczki z rodziną? Dzięki nim w szybki sposób możemy przemieszczać się oszczędzając nasze siły oraz cenny czas.

Zalety rowerów elektrycznych

Zakres pokonywanej trasy zwiększa się, ponieważ człowiek nie odczuwa takiego zmęczenia niż gdyby korzystał z tradycyjnego roweru. Dłuższe odległości mogą być pokonywane z łatwością, ponieważ zmniejsza się nakład energii. Podczas jazdy w grupie, na dłuższych odcinkach, można łatwiej utrzymać dogodne tempo. Wspomaganie silnikiem pozwala nam również komfortowo przemieszczać się w trudnym terenie. Dla osób mniej sprawnych, starszych, rower elektryczny pozwala pokonywać znaczne odległości.

Co nazywamy rowerem elektrycznym?

Korba roweru elektrycznego

Ten termin dotyczy rowerów wspomaganych silnikiem elektrycznym. Silnik wspomaga napęd roweru (pedałowanie) do prędkości maks. 25 km/h.
Czasem rowery takie posiadają możliwość samodzielnej jazdy bez pedałowania do prędkości maksymalnej 6 km/h. Taki tryb pracy ma za zadanie ułatwiać start lub manewrowanie rowerem. Przy zachowaniu maksymalnej mocy do 250 W oraz prędkości 25 km/h ustawodawca klasyfikuje rowery elektryczne jako pojazdy bez potrzeby rejestracji oraz minimalnego wieku użytkowania. Rowery elektryczne mogą być zatem użytkowane wedle przepisów obowiązujących dla rowerów.

Dlaczego HERCULES?

Firma Hercules już od roku 1985 opracowała swój pierwszy rower elektryczny.
Rowery elektryczne Hercules są ciągle rozwijane i oferują to, co najlepsze w technologii. Aby zaoferować najlepsze rozwiązania, zachować długą żywotność oraz bezpieczeństwo użytkowania producent zdecydował się na 3 zespoły napędu: PROTANIUM, TRANZ-X oraz BOSCH.
Te rowery można także użytkować bez korzystania ze wspomagania elektrycznego – tak, jak tradycyjny rower. To bardzo istotna cecha. Większość prostych konstrukcji spotykanych na rynku jest bardzo kłopotliwa w użytkowaniu bez wspomagania elektrycznego.

Zasięg (dystans) rowerów elektrycznych

Średni zasięg jazdy dla rowerów przyjmuje się w zakresie 50-100 km. W praktyce jest uzależniony od wielu czynników:
– temperatura otoczenia
– wybrany tryb pracy napędu
– pojemność oraz napięcie pracy akumulatora
– ciśnienie opon (min. 4 bar)
– prędkość jazdy
– Waga użytkownika
– ukształtowanie terenu
– technika jazdy

Napęd firmy BOSCH

Napęd do rowerów BOSH

Firma BOSCH opracowała nowatorski system napędu, który wspomaga prace układu korbowego. Zlokalizowanie silnika w środku ciężkości roweru pozwala na efektywne i bezpośrednie przełożenie siły na napęd. Solidna obudowa silnika, która chroni cały zespół przed uszkodzeniami mechanicznymi jest wkomponowana w ramę roweru stanowiąc z nią mechaniczną całość.

Hercules i BOSCH połączyły to co najlepsze

Ładowarka BOSCH

Rozwiązania i doświadczenia Firmy BOSCH, jej niezliczone patenty w zakresie elektroniki i sensoryki w branży samochodowej mają tutaj zastosowanie poprzez 3-punktowy pomiar parametrów systemu (prędkość jazdy, moment obrotowy, prędkość obrotowa).

Maksymalna wydajność

Akumulator BOSCH

Zastosowane rozwiązanie BOSCH pozwala na wspomaganie w bezpośredni sposób energii pedałowania, a odpowiednio rozłożony środek ciężkości ułatwia manewrowanie rowerem. Zaawansowana technologia zarządzania energią baterii (akumulatora) została wykorzystana tutaj w optymalny sposób. W konsekwencji otrzymujemy bardzo dużą trwałość systemu.

Panel sterowania

Panel sterowania BOSH

Panel sterowania systemu BOSCH posiada wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który jest umieszczony na kierownicy i może być dla bezpieczeństwa zdejmowany. Wyświetlacz pozwala na wielofunkcyjne sterowanie jednostką napędową oraz wskazuje zarówno typowe parametry jazdy, takie jak prędkość, dystans itp. jak i zaawansowane parametry baterii takie jak pozostała procentowa pojemność baterii oraz odległość możliwa do przejechania w danym momencie.

Gości na tej podstronie: 14 112

1 Komentarz

  1. Maniek

    Problemy z napedem

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *