Rowery elektryczne producentów samochodów

Samochód

Nie ma wątpliwości, że projektanci samochodów mogą zbudować znakomite rowery elektryczne.

Przedstawiamy Wam listę pięciu najciekawszych naszym zdaniem rowerów elektrycznych wyprodukowanych przez firmy samochodowe.

Doskonała marka wyrobiona w branży motoryzacyjnej daje gwarancję zaufania również przy produkcji rowerów, które nierzadko zapierają dech w piersi.

Każdy z omawianych tutaj rowerów cechuje się największą starannością wykonania i dbałością o detale.

Nr 5 – Rower elektryczny Porsche

Rower elektryczny Porshe
Szanse, że ten rower wejdzie do produkcji to trochę ponad 1%. Z rowerów elektrycznych znajdujących się na tej liście mógłby wejść do produkcji niemal od razu. Skąd zatem tylko 1% szans? Porsche nastawia się na produkcję rowerów tradycyjnych, a rynek rowerów elektrycznych traktuje bardzo pobocznie. Rower posiada 250 watowy silnik elektryczny w tylnej piaście zgodny z aplikacją na iPhona, dzięki której można sprawdzić prędkość i stan akumulatora. Porsche wchodzi z ofertą na zegarki, okulary i bagażniki, dlatego nie mamy nic przeciwko, aby wszedł również na rynek rowerów elektrycznych.

Nr 4 – Rower elektryczny Ford

Rower elektryczny Ford
Ten rower ma unikalny kształt litery U. Bateria znajduje się w ramie, ale po zaparkowaniu rowerzysta może ją wyjąć i zabrać ze sobą.

Nr 3 – Dr Bass Giant 106km/h

Rower elektryczny Dr Bass Giant
Kanadyjska firma „Dr Bass” jest uważana za jednego z pionierów w budowaniu napędów w piaście. Silnik w przedstawianym rowerze elektrycznym to Crystalyte 5304, ten sam, który stosuje się w bombowcach typu Stealth. Bateria roweru używa 100-V i daje oszałamiającą moc 15.000 watów (tyle co 20-konny pojazd). Dr Bass posiadał jedyny oficjalny rekord świata rowerów elektrycznych w prędkości: 93km/h. Do momenu, aż PG-Bikes zbudował rower, który ustanowił nowy rekord: 100km/h rowerem elektrycznym!. Jak widać na filmie, zbudowany przez fana rowerów elektrycznych Dr Bass świetnie daje sobie radę.

Nr 2 – Farfle 115km/h

Rower elektryczny Farfle
Rower elektryczny Farfle posiada dwa silniki w piaście, co sprawiło, że model znalazł się na drugim miejscu w rankingu najszybszych rowerów elektrycznych na świecie. Rower może osiągać maksymalną prędkość 115km/h i jest używany w podmiejskich warunkach. Jego producent zapewnia, że będzie nadal badał, testował i weryfikował wytrzymałość jego dzieła. Na załączonym wideo widać, jak rower radzi sobie na co dzień.

Nr 1 – Liveforphysics „rower śmierci” 128km/h

Rower elektryczny Liveforphysics
Liveforphysics posiada magiczną kombinację masywnych, osiowych silników przeznaczonych do motocykli, elektronicznych regulatorów SEVCON i Nano-Tech – przypiętych na niestandardowo zbudowanej ramie bez zawieszenia. Ciężar roweru wynosi niecałe 46 kilogramów, a jego silnik ma moc 100.000 watów. Rower elektryczny Liveforphysics odniósł wiele zwycięstw w wyścigach. Jego posiadaczem jest jeden z najbardziej wpływowych ludzi w świecie rowerów elektrycznych. Jak sam mówi, jeździ swoją bestią po mieście przestrzegająć zasad kodeksu drogowego. Warto obejrzeć film z udziałem tego roweru, w którym prowadzący był blisko tragedii.

Gości na tej podstronie: 4 477

1 Komentarz

  1. davidrios

    Poszukując wiadomości w necie znalazłam tego bloga i nawet nie wiem kiedy
    wciągnęła mnie jego lektura

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *