Rowery Hercules z pierwszym na świecie elektrycznym napędem Shimano

Rowery elektryczne ShimanoNiemiecki producent rowerów marki Hercules jako pierwszy na świecie wyprodukował serię rowerów elektrycznych z nowym napędem od Shimano. Jest to duży ukłon od firmy Shimano w stronę technologii e-bike. Po dwóch latach intensywnych testów doczekaliśmy się godnego konkurenta dla marki BOSCH – obecnego lidera w napędach do rowerów elektrycznych.

Rowery o których mowa to Hercules Edison, które dostępne są w dwóch wersjach. Wersja pierwsza ma kosztować 2399 EUR, wersja z DI2 200 EUR więcej.

Hercules Edison Shimano DI2

Hercules Edison DI2

 

Rowery Hercules Edison z napędem elektrycznym Shimano posiadają 28-calowe koła i mają zastosowanie jako rowery miejskie lub trekkingowe. Składają się z takich podstawowych parametrów jak:

  • widelec Suntour NEX-E25
  • hamulce hydrauliczne Magura HS11 (wersja standard) lub Shimano M 447 tarczowe (wersja z DI2)
  • sztyca Kalloy SP-380
  • 8-biegowe przerzutki Shimano Nexus (wersja podstawowa) lub Alfine DI2 (wersja druga)
  • opony Schwalbe Marathon
Hercules Edison z napędem Shimano

Hercules Edison – wersja podstawowa

Moc silnika to raczej standard (250W), podobnie jak woltaż (36V). Na uwagę zwraca jednak całkiem atrakcyjna pojemność litowo-jonowej baterii, bo aż 11,6 Ah. Nie wiemy jeszcze jak rowery się sprawują, ale mając wieloletnie doświadczenie z rowerami elektrycznymi Hercules jesteśmy przekonani, że te rowery z e-napędem Shimano już wkrótce będą hitem w Europie.

Oba rowery produkowane są w trzech rozmiarach ramy: 45, 50, 60 cm na damskiej konstrukcji typu Wave.

Gości na tej podstronie: 8 360

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *