Shimano Steps. Kolejny krok ewolucji firmy

Napędy Shimano Steps

To, że Shimano wejdzie na rynek napędów elektrycznych było niemal pewne. To była tylko kwestia czasu, kiedy doczekamy się nowego gracza w dziedzinie e-napędów. Znana na całym świecie firma specjalizująca się napędami do rowerów tradycyjnych podjęła się wyzwania poszerzenia swojej gamy produktów o Shimano Steps. Napędy te cechują się wysoką wydajnością baterii. Jak podaje producent, w trybie ECO baterii wystarcza na 125 kilometrów. Na najwyższym trybie (a mamy ich na razie zaledwie trzy) przejedziemy maksymalnie 60 km. Dostępne są dwa warianty montażu baterii: znane rozwiązania spotykane w rowerach miejskich z baterią umieszczoną na tylnym bagażniku, oraz montaż w środkowej części ramy do rowerów bardziej sportowych.

Bateria

Ważąca 2,5kg litowo-jonowa bateria o pojemności 11,6Ah do pełnego naładowania potrzebuje 4 godziny. Jej żywotność obliczona jest na tysiąc cykli ładowań. Dobre parametry, gdyby nie uwzględniać czasu ładowania.

Silnik

Lekka, kompaktowa i cicha jednostka napędowa Shimano Steps jest jednym z najlżejszych silników do rowerów. Inteligentne wspomaganie kierowcy pozwala na naturalną jazdę proporcjonalną do siły pedałowania. Mechanizm ten jest także wyposażony w tryb prowadzenia. Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba zejść z roweru i go popchać. Asystent pchania pozwala na wspomaganie prowadzenia roweru do prędkości 3km/h. W rowerach z systemem Di2 napęd sam dobiera optymalny bieg w sposób automatyczny.

Sterowanie

Shimano zaprojektowało najprostszy panel sterowania trybem jazdy. Maksymalnie prosty w obsłudze i nie zawiera żadnych zbędnych elementów. Trzy wygodne przyciski (włącznik, góra, dół) i nic więcej. Ideał tkwi w prostocie.

Pulpit LCD

Tutaj również postawiono na prostotę. O ile w BOSCH Nyon można się pogubić w ogromie funkcji jakie oferuje ten komputer, to w Shimano jest zupełnie na odwrót. Czarno-biały, niewielki ekran wyświetla tylko najbardziej niezbędne funkcje: stan naładowania baterii, prędkość, dystans, tryb jazdy i godzina. Pulpit Shimano Steps pozwala na montaż pod różnymi kątami i wieloma pozycjami.

Gości na tej podstronie: 5 169

2 Komentarzy

  1. George Jablonski

    Czy akumulator podczas jazdy rowerem elektrycznym z górki samoczynnie uzupełnia doładowanie?

    Odpowiedz
    1. Marcin KAMYK Kamiński (Autor artykułu)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *