System Impulse 2.0 Evo marki Kalkhoff

Bateria Impulse Evo

System Impulse 2.0 Evo to ulepszona wersja systemu napędowego Impulse 2.0. Producentem tego napędu jest niemiecka firma Kalkhoff, która w Europie jest liderem w sprzedaży e-rowerów z napędem Impulse. Od momentu wdrożenia systemu, liczba sprzedanych rowerów osiągnęła imponującą ilość 400.000 sztuk. Firma KalkShift sensor Impulse Evohoff sama produkuje wszystkie elementy, nawet te elektryczne. System napędowy ma elegancki design dzięki niewidocznym kablom i integracji baterii z dolną ramą, rower zyskuje wizerunkowo i pod tym względem pozostawia konkurencję w tyle.

Czym różni się Impulse Evo od innych systemów?

Elementy systemu Impulse Evo zaprojektowano z myślą o niezawodności i wytrzymałości. Sprzęgło rolkowe, przekładnie biegów oraz inne elementy zostały dodatkowo wzmocnione, stając się tym samym solidnym i nowoczesnym systemem. Nowoczesny napęd centralny Impulse Evo jest bardzo wytrzymały, mocniejszy i cichszy o jakieś 20% od systemów produkowanych przez konkurencję. Maksymalny moment obrotowy osiąga wartość 80nm. Dla porównania napęd Yamaha osiąga 70nm, Bosch tylko 60nm. Oznacza to mocniejszy rozruch przy niskich obrotach silnika, co ma duże znaczenie przy wjeździe pod górę. Czujniki nacisku i prędkości regulują ilość dostarczanej mocy, a to sprawia, że jazda jest znacznie gładsza. Dzięki czujnikowi Shift-Sensor, silnik na krótko przerywa swoje wsparcie i pozwala uzyskać płynną zmianę biegów pod obciążeniem. Napęd z systemem Impulse Evo może być dostosowany do indywidualnych preferencji rowerzysty z trzema różnymi trybami wspomagania silnika.

Kalkhoff wprowadził również istotne zmiany w wyglądzie roweru. Bateria systemu Impulse Evo została zintegrowana z ramą. Może być także montowana wzdłuż sztycy pod siodełkiem. Montaż i demontaż baterii nie sprawia żadnych problemów i jest bardzo prosty. Oprócz eleganckiego designu, bateria posiada imponującą moc i wytrzymałość. Przy optymalnej jeździe bateria wystarcza na przejechanie ok. 205 km, a jej dodatkowym atutem jest szybkość ładowania. Oczywiście żywotność baterii oraz długość przejechanego dystansu zależy od wielu czynników, między innymi od ciężaru ciała rowerzysty, ciężaru ewentualnego bagażu, ilości startów i zatrzymań, rytmu pedałowania. Wpływ na wytrzymałość mają również czynniki zewnętrzne takie jak ukształtowanie terenu, warunki atmosferyczne.

Kliknij i zobacz jakie można kupić rowery elektryczne Kalkhoff z napędem Impulse

Display

Wyświetlacz Impulse Evo posiada własny nowatorski system operacyjny, który działa na zasadzie interakcji smartfona z wyświetlaczem za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Takie rozwiązanie umożliwia przechowywanie smartfona w trybie oszczędzania baterii, w dowolnym miejscu. Wykorzystując oprogramowanie smartfona, umożliwia całkowite podłączenie do sieci oraz może działać jako darmowy system nawigacyjny. Za pomocą gniazda USB zamontowanego w displayu, możemy ładować baterię telefonu podczas jazdy. Taki typ wyświetlacza został wprowadzony przez firmę Kalkhoff po raz pierwszy i jest swoistą odpowiedzią na nowy display firmy Bosch.

Wyświetlacz Impulse Evo

Aby móc korzystać z systemu nawigacyjnego należy ściągnąć na smartfona darmową i prostą w obsłudze aplikację pod nazwą Naviki, aplikacja ta aktualizuje się automatycznie. W skład aplikacji wchodzą mapy wszystkich państw europejskich. System nawigacyjny daje możliwość szczegółowego zaplanowania podróży, począwszy od punktu startu, poprzez punkty pośrednie, aż do mety. Poza standardowymi informacjami, czyli ilość przejechanych kilometrów, tempo, poziomu naładowania baterii, ilość spalonych kalorii, nawigacja Impulse Evo wskazuje kierunek jazdy, nazwę nazwę ulicy, oraz odległość do następnego zakrętu.

Impulse Ergo

To z kolei system napędowy który wspiera pedałowanie w zależności od tętna rowerzysty. Zmniejsza wspieranie, gdy tętno jest niskie, zwiększa natomiast, gdy tętno rowerzysty jest wysokie.

Impulse EVO NEXT

Akumulatory nowej generacji posiadają pojemność 17,5 Ah i zapewniają niezbędne zasoby energii nawet na bardzo długie wycieczki.

Impulse EVO NEXT

Napęd Impulse EVO – wydajny i cichy, optymalnie zintegrowany

• Więcej mocy dzięki bardziej wydajnej jednostce napędowej
• Wzmocniona skrzynia biegów, przystosowana nawet do momentu obrotowego osiągającego wartość 100 Nm
• O 20% cichsza praca silnika
• Czujnik kadencji zintegrowany z silnikiem dla bardziej precyzyjnego wspomagania pedałowania
• Innowacyjny wał „multi-ząb” umożliwiający bezpieczny montaż korby
• Zasilanie oświetlenia za pomocą silnika
• Szybszy transfer danych za pośrednictwem systemu komunikacji magistrali CAN
• W wersji Impulse Evo-speed wsparcie do 45 km/h

Impulse EVO

Impulse Evo RS – najmocniejsza wersja Systemu Impulse Evo

Wyświetlacz – łatwa nawigacja
Nowy display impuls Evo jest połączony poprzez Bluetooth ze smartfonem, a zainstalowany system Naviki umożliwia precyzyjną nawigację.

Wyświetlacz Impulse Evo

Ergonomiczny i funkcjonalny kontroler (sterownik)
Umożliwia bezpieczną pracę bez odrywania rąk od kierownicy, podświetlany, doskonale ulokowany, o eleganckim designie.

Sterownik ergonomiczny

Akumulator – duża moc, szybkie ładowanie
W pełni zintegrowany akumulator o mocy 17 Ah, umożliwia pokonanie dystansu nawet do 205 km. Podwójna funkcji gniazda ładowania, które pełni również funkcję interfejsu serwisowego, i umożliwia aktualizacje oprogramowania. Inne atuty akumulatora nowej generacji to trwałość, łatwość obsługi oraz szybkość ładowania.

Akumulator

Napęd – silnik o dużej mocy
Silnik IMPULS EVO RS potrafi rozpędzić rower do 45 km/h. Moment obrotowy osiąga wartości do 80 Nm.

Silnik Impulse Evo

Aplikacja na smartfona – NAVIKI

Ekran startowy
Prosta, intuicyjna obsługa oprogramowania na smartfona. Przejrzyste menu zapewnia szybki dostęp do wszystkich podstawowych funkcji.

Ekran startowy

Wskazówki dojazdu
Oprócz klasycznej nawigacji, system nawigacyjny daje możliwość szczegółowego zaplanowania podróży, począwszy od punktu startu, poprzez punkty pośrednie, aż do mety. Opcja dostępna we wszystkich krajach europejskich.

Wskazówki dojazdu

Funkcja śledzenia
Funkcja śledzenia umożliwia rejestrowanie trasy i tworzy bibliotekę własnych tras.

Funkcja śledzenia

Moje trasy
Własne trasy mogą być zapisywane i udostępnione innym użytkownikom lub publikowane wśród użytkowników Naviki.

Moje trasy

Ustawienia
Personalizacja ustawień, takich jak średnia prędkość, waga, rozmiar koła (opony) w celu optymalnego obliczenia trasy.

Ustawienia

Kliknij i zobacz jakie można kupić rowery elektryczne Kalkhoff z napędem Impulse

Co wyróżnia system Impulse 2.0 od napędów innych producentów?

Impulse 2.0 to system napędowy opracowany w całości przez niemieckiego producenta rowerów Firmę Kalkhof. Od pewnego czasu z powodzeniem montowany jest również w rowerach marki Univega oraz Focus.

Innowacyjna technologia czujników (Shift sensor) zapewnia płynną zmianę biegów pod obciążeniem z regulowanym czasem reakcji do 50 do 300 ms. Szybszy, bardziej wydajny rozruch i przyspieszenie dzięki momentowi obrotowemu, który może osiągnąć wartość 80Nm. Znacznie wydłużona żywotność akumulatorów z możliwością ładowania do 1100 cykli, o pojemnościach odpowiednio 11 Ah (396 Wh); 14,5 Ah (522 Wh); 17 Ah (603 Wh) umożliwiająca osiąganie dystansu ponad 200 km. Ergnomicznie zaprojektowany, podświetlany kontroler sterowania. System Climb Assist – to kolejna sprytna cecha, którą inżynierowie Kalkhoffa zaimplementowali do napędu Impulse 2.0. Czujnik mocy w silniku rejestruje siłę pedałowania podczas jazdy. Kontroler silnika interpretuje siłę nacisku na pedały i odpowiednio reaguje w zależności od ustawienia wspomagania (wartości od 1 do 7 – wybrana wartość jest podświetlona). Im niższa wartość, np. 1, tym bardziej słabsza jest reakcja silnika podczas wspomagania. Przy wysokiej wartości np. 7 silnik reaguje bardzo dynamicznie w stosunku do siły nacisku.

System Impulse 2.0 oferuje również dwie wersje wyświetlacza: LCD Compact / LCD Big. Impulse 2.0 oferuje również 3 sposoby montażu akumulatora: na rurze przedniej, z tyłu sztycy siodła, lub w wersji wydłużonej również na rurze ramy. To nie koniec innowacyjnych rozwiązań w napędzie Impulse. Kolejne rozbudowane wersje Impulse dają możliwość sterowania napędem przy pomocy pulsometru (wersja Impulse ERGO), nawigacji i komunikacji ze smartfonem (wersja Impulse EVO), osiągania prędkości 45 km (w wersji Impulse RS), czy też możliwość montażu siłownika FAG, umożliwiąjącego płynną automatyczną zmianę biegów (w wersji Impulse EVO NEXT). Te wszystkie cechy powodują, że napęd Impulse firmy Kalkhoff stał się istotnym graczem w dziedzinie napędów elektrycznych i liczyć się z nim musi cała światowa czołówka marek jak Bosch, Yamaha, czy Shimano.

Porównanie napędów marki Bosch oraz Impulse 2.0.

Bosch Impulse 2.0
Jednostka napędowa/silnik: 250 W & 350 W 250 W & 350 W
Moment obrotowy 48-60 Nm 80 Nm
Typ akumulatora: 400 Wh (36V 11Ah) 612 Wh (36V 17Ah)
Climb Assist Nie Tak
Cykle ładowań akumulatora: 500 1100
Shift Assist Nie Tak
Wyświetlacz/komputer: Tak Tak
Waga silnika: 4kg 3.8kg
Gości na tej podstronie: 16 295

6 Komentarzy

 1. Jerzy

  Autor artykułu trochę zaniżył dane konkurencji (artykuł sponsorowany?) bo Bosch w wersji „performance” ma 75 a nie 60 Nm a Yamaha ma 80 a nie jak podaje autor 70Nm.Widać chce obrzydzić tamte firmy potencjalnym nabywcom.

  Odpowiedz
  1. Dariusz

   Mam od2016 r. Impulsa 2.0 na Gazelle a żona Boscha na Sparcie w sumie modele rowerów są nieważne ale mogę stwierdzić, że na Impulsie lepiej mi się jeździ na pewno jest o wiele cichszy i wg mnie ma lepszą charakterystykę wspomagania (jest „mocniejszy)

   Odpowiedz
 2. Robert

  bosch w wersji performance ma 60Nm – strona producenta tak mówi – dopiero wersja performacne cx ma 75Nm – głównie używana w rowerach mtb, fat. odnosnie yamahay się zgadza, ma 80Nm. z obecnych napędów i tak bosch w wersji performace, performace cx/ active ale wersja 2017, yamaha i bros (90Nm !!!) charakteryzują się największą kulturą pracy i frajdą z jazdy. bros w wersji z baterią w ramie dodatkowo zasięgiem – ok 200km na jednym ładowaniu.

  Odpowiedz
 3. Wojtek

  Kupiłem Kalkhoffa Integrale na Impulse evoz przebiegiem 9000km. Nie myślałem że to dużo, ale jak poddałem rower testowi codziennej eksploatacji, to widzę że tak, bo chociaż sama bateria (17) zachowuje się wzorowo, to wyczuwalny jest już luz na główce ramy, dwa razy zdarzyło się że system upadł w czasie jazdy i po prostu nie dawał się włączyć, hamulec tylny na zjazdach gra nawet w suche dni, bo po deszczu grają oba, no i asyście napędu w czasie jazdy towarzyszy delikatne drżenie wyczuwalne na pedałach, tym wyraźniejsze, im większa siła wspomagania jest aplikowana. Miał ktoś podobne wrażenia? Wie ktoś co może być przyczyną?

  Odpowiedz
 4. Henryk

  Wymienilem kabel zasilający bateria silnik mam problem dwa kolory kabli się nie pokrywają w kostce jest czerwony, czarny ,brązowy i biały. A w Nowym kablu czerwony czarny niebieski i zielony. Mam dylemat który z niebieskim a który z zielonym. Pozdrawiam Henryk

  Odpowiedz
  1. Krzysztof

   Witam . Jak jest z serwisem , częściami zamiennymi do tego systemu w Polsce ?

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *