Test e-roweru Kreidler Las Vegas 2.0

Kreidler Las Vegas 2.0 testyRowery elektryczne to nie tylko sprzęt do jazdy miejskiej. W tym roku boomem sezonu są elektryczne rowery górskie, które świetnie nadają się do trudnych terenów, czyli tam, gdzie zwykły rower może nie dać rady. Jest kilku czołowych producentów e-rowerów górskich. Na pewno na uwagę zasługuje także niemiecki producent Kreidler ze swoim modelem Kreidler Las Vegas 2.0 na słynnym napędzie BOSCH.

Rower ten porusza się na kołach 27,5 cali, co jest obecnym trendem wśród rowerów górskich. Waga tego roweru nie przekracza 22 kilogramów, czyli jest o około 15% lżejsza od e-rowerów na kołach 29 cali. Dziesięciorzędowe przerzutki Shimano XT to raczej wymagany standard w najwyższej klasie rowerów górskich. Tak jest i w tym przypadku. Jeśli chodzi o opony, to zawodowcy wybierają tylko dwie marki ogumienia: Schwalbe lub Continental. Tutaj mamy porządne gumy ze Schwalbe (Racing Ralph). Amortyzator Magura TS 8 R 140 pozwala czuć płynność jazdy po dużych wybojach, co szczególnie ważne jest przy szybkiej jeździe, kiedy drgania roweru są o wiele silniejsze. Całość uzbrojona jest w korbę na ulubionym przez nas napędzie BOSCHa i 36 woltowym litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 11 amperogodzin. Napęd ten można stuningować naszym autorskim chipem SPEEDX2, który pozwala zwielokrotnić prędkość jazdy.

Śmiało można powiedzieć, że ten model Kreidlera może godnie konkurować z liderem na europejskim rynku: marką Haibike.

Robert nagrał instruktaż video jak działają tego typu rowery na przykładzie modelu Kreidler Las Vegas 2.0:

Cena tego roweru to około 17 tysięcy złotych. Umów się na jazdę próbną u producenta lub w autoryzowanych salonach rowerowych.

Gości na tej podstronie: 5 356

2 Komentarzy

  1. Noris

    Super rowerek tylko powiedz gdzie stawiasz? Moje nozyce do ciecia blokad woze ze soba 🙂

    Odpowiedz
  2. Noris

    Noris: głupszego komentarza nigdy w życiu nie widziałem. Przykro mi, że napisałeś to po polsku!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *